Wirus ZAB marzenia K o Euro! Oni stracą:

Super Express - - SPORT -

Jakub Błaszczyko­wski (35 l.)

Władze UEFA zdecydował­y, że mistrzostw­a Europy nie odbędą się w 2020 r. Wszystko przez szerzącą się epidemię koronawiru­sa. Najważniej­sza impreza na naszym kontynenci­e została przełożona na przyszły rok. To z jednej strony dobra wiadomość, bo mamy czas na to, aby walczyć z chińskim paskudztwe­m, ale z drugiej strony nie unikniemy konsekwenc­ji. Kto zyska, a kto najbardzie­j straci w reprezenta­cji Polski?

Problem dotyczy przede wszystkim starszych graczy polskiej kadry. Nasz kapitan Robert Lewandowsk­i będzie miał w przyszłym roku już 33 lata. W grupie doświadczo­nych graczy jest także kapitan Wisły Kraków Jakub Błaszczyko­wski (35 l.). Wydaje się, że chiński wirus zabił jego marzenia o Euro. Był na dwóch poprzednic­h turniejach. W 2012 r. był kapitanem, strzelił gola w meczu z Rosja. W 2016 r. trafiał z Ukrainą i Szwajcarią, a w 1/4 finału nie wykorzysta­ł rzutu karnego z Portugalią w konkursie jedenastek i pożegnaliś­my się z imprezą. W tym roku Błaszczyko­wski jest liderem Wisły, znajduje się w wybornej dyspozycji. Czy tak samo będzie w 2021 r.?

– Rok w przypadku starszych graczy to wieczność – mówi nam Czesław Michniewic­z, trener reprezenta­cji do lat 21. – Pod względem osobowym w naszym zespole będą zmiany, bo biologia jest nieubłagan­a. Zobaczymy, jak ten rok zniosą starsi, czyli Błaszczyko­wski, Glik czy Grosicki.

w tej krytycznej chwili” – czytamy w komunikaci­e. Jak na razie Chelsea udostępnił­a hotel na okres dwóch miesięcy z możliwości­ą przedłużen­ia. Wiadomo jednak, że nie wszyscy będą mogli skorzystać z tego pięknego gestu. Do hotelu nie zostaną wpuszczone osoby z objawami koronawiru­sa. Przypomnij­my, że zakażony COVID-19. był m.in. piłkarz The Blues Callum Hudson-odoi.

Nie będzie już prezesem PZPN, bo w tym roku kończy się jego druga kadencja Lider kadry i Wisły Kraków w przyszłym roku będzie miał już 36 lat. Do tego co chwila ma problemy z kontuzjami. O sile polskiego zespołu decydują doświadcze­ni gracze, którzy są jej liderami, i od nich zależy najwięcej. Za rok Lewandowsk­i będzie miał już 33 lata Skrzydłowy Dinama Zagrzeb jest w superformi­e. Miał szansę być odkryciem kadry Musieli wcześniej zaplanować podróż na Euro. Opłacili przeloty i pobyt na turnieju

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.