Sąd wypuścił WNUCZKOWEJ

Super Express - - 8 WYDARZENIA -

Skandal – skazany za okradanie emerytów boss wnuczkowej mafii wrócił na wolność! W środę poznański sąd po dwóch latach aresztu wypuścił Arkadiusza Ł. ps. Hoss. Rodzina witała go jak króla. Pod bramą aresztu były łzy wzruszenia, pamiątkowe selfie, a później impreza na cześć wielkiego „Hossa”.

Arkadiusz Ł., legendarny pomysłodaw­ca metody na wnuczka, przez którą polscy seniorzy tylko w ubiegłym roku stracili ponad 72 mln zł, znów może cieszyć się wolnością i luksusowym życiem! Wypuścił go Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Arkadiusz Ł. siedział od marca 2017 r., wcześniej był długo poszukiwan­y przez policję, ukrywał się, zmieniał wizerunek. Jesienią ubiegłego roku został skazany za wyłudzenie w latach 2012–2014 ponad 2 mln od seniorów z Europy Zachodniej. We wrześniu 2017 r. sąd uznał wszystkie zarzucane mu oszustwa za „czyn ciągły” i skazał go na 7 lat więzienia. Wyrok nie jest jednak jeszcze prawomocny.

Wkrótce „Hoss” miał stanąć przed poznańskim sądem okręgowym za kolejne oszustwa na 1,6 mln zł. Sąd uznał jednak, że postępowan­ie należy umorzyć, bo nowe zarzuty wobec „Hossa” zawierają się w osądzonym „czynie ciągłym”, a nie można karać dwa razy za to samo.

Skoro poprzedni wyrok nie jest prawomocny, a kolejne zarzuty umorzono, sąd postanowił puścić „Hos

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.