Gwiazdy w czasach koronawiru­sa

Kapłan gwiazd, ksiądz Janusz Koplewski, apeluje:

Super Express - - GWIAZDY -

Najważniej­si w naszym kraju duchowni ze względu na pandemię koronawiru­sa udzielili wiernym dyspensę od uczestnict­wa w mszach świętych. To samo dotyczy pogrzebów. Dlatego też ks. Janusz Koplewski (60 l.) w rozmowie z „Super Expressem” zachęca, by ci, którzy boją się uczestnicz­yć w ostatnim pożegnaniu zmarłego w środę Emila Karewicza (†97 l.), pomodlili się za niego w domach.

Wspaniały aktor, którego widzo- wie pokochali za rolę Hermanna Brunnera w serialu „Stawka większa niż życie”, zmarł w środę nad ranem. Lada dzień odbędzie się jego pogrzeb. Zazwyczaj na msze żałobne znanych osobistośc­i przybywają tłumy przyjaciół i fanów. Ale teraz może być inaczej, bo ludzie mogą woleć zostać w domach i nie narażać się na zakażenie wirusem. – Mimo koronawiru­sa pogrzeby odbywają się normalnie. Trudno, żeby nie pochować zmarłego, to jest mój obowiązek. Oczywiście zachowuję wszystkie zasady czystości. Myję ręce przed komunią i zaraz po niej – zapewnia.

Zachęca również do pomodlenia się za zmarłego w domu.

– Jeśli ktoś się boi przyjść na mszę i pogrzeb, to nie musi, bo jest dyspensa. Nie ma za to grzechu. Za zmarłego można pomodlić się w domu, odmawiając różaniec czy Koronkę do miłosierdz­ia Bożego. Ale z drugiej strony dziwne by było, gdyby np. córka nie pojawiła się na pogrzebie – dodaje duchowny.

Emil Karewicz spocznie na cmentarzu w Marysinie Wawerskim, obok ukochanej żony Teresy (†86 l.).

Plany zdjęciowe odwołane, koncerty przeniesio­ne na inne terminy, teatry pozamykane. Epidemia i związane z nią zakazy nie ominęły celebrytów i gwiazd. Są zamknięci w domu i tylko dzięki mediom społecznoś­ciowym mogą być w kontakcie ze swoimi fanami i przekazywa­ć, co się u nich dzieje.

Reporterka „Alarmu!” TVP postanowił­a sprawdzić, co ukochane przez miliony widzów gwiazdy robią w tym trudnym dla wszystkich okresie. I dziś wieczorem w programie TVP 1 będzie można m.in. zobaczyć, jak radzi sobie prowadzący program „Jaka to melodia?” Rafał Brzozowski. Pokaże również, jak ze stresem i obawą przed koronawiru­sem radzi sobie słynna projektant­ka Ewa Minge. Artystka spędza ten czas z bliskimi, ale ma też chwilę na swoją wyjątkową pasję. Jaką? O tym dziś w „Alarmie!” TVP o godz. 20.10.

Ks. Janusz Koplewski Emil Karewicz (†97 l.) zmarł w środę. Trwają przygotowa­nia do pogrzebu słynnego aktora

Ewa Minge maluje obrazy Oglądaj dziś w TVP 1 o godz. 20.10

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.