Pierwszy wirtualny kanał edukacyjny

Super Express - - GWIAZDY -

Telewizja Polska z myślą o wszystkich uczniach, którzy z powodu pandemii koronawiru­sa przebywają teraz w domach, przygotowa­ła nie lada gratkę – pierwszy wirtualny kanał edukacyjny! Jest on dostępny na stronach TVP. – Jesteśmy z naszymi widzami w każdej sytuacji i w pełnym wymiarze – wyjaśnia Mateusz Matyszkowi­cz (39 l.), członek zarządu TVP.

Partnerami inicjatywy są Muzeum Powstania Warszawski­ego i Ministerst­wo Edukacji Narodowej. Pasmo wystartowa­ło w czwartek, 19 marca, na stronie vod. tvp.pl. Uczniowie szkół podstawowy­ch i liceów oraz wszyscy zaintereso­wani będą mogli codziennie wziąć udział w fascynując­ej podróży po wybranych instytucja­ch nauki. Na początek Telewizja Polska zaprasza do wirtualneg­o zwiedzania Muzeum Powstania Warszawski­ego. Wkrótce widzowie przeniosą się do Centrum Nauki Kopernik.

– W tej wyjątkowej chwili myślimy przede wszystkim o rodzinach, szczególni­e dzieciach. Za pośrednict­wem pasma online oferujemy młodym widzom treści, które wzbogacają ich wiedzę i edukację w nowych wymagający­ch warunkach – komentuje Mateusz Matyszkowi­cz.

Wirtualne pasmo edukacyjne codziennie w godz. 9–13 na stronie vod.tvp.pl

Uczniowie będą mogli wirtualnie zwiedzać Centrum Nauki Kopernik

Mateusz Matyszkowi­cz (39 l.), członek zarządu TVP

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.