Przedsiębi­orcy nie zapłacą ZUS

Super Express - - PIERWSZA STRONA - ABR, TEM

Świetna wiadomość tylko dla właściciel­i osiedlowyc­h sklepów i punktów usługowych. Rząd wysłuchał mikroprzed­siębiorców, którzy na łamach „Super Expressu” apelowali o całkowite zwolnienie z obowiązku płacenia składek ZUS. Dzięki tarczy antykryzys­owej nie muszą płacić przez trzy miesiące.

Decyzję o zwolnieniu z obowiązku płacenia składek ogłosił w sobotę prezydent Andrzej Duda (48 l.), który rozmawiał na ten temat z premierem Mateuszem Morawiecki­m (52 l.). Zwolnienie z opłat pojawi się w pakiecie przepisów przygotowy­wanych na czas epidemii. Początkowo składki miały być tylko chwilowo odroczone. O całkowite zwolnienie z opłacania składek apelowali przedsiębi­orcy, m.in. Urszula Grodzka (41 l.), fryzjerka z Białegosto­ku. Rząd nie był głuchy na postulaty. – Ustaliliśm­y, że zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez trzy miesiące będą wszyscy mikroprzed­siębiorcy – powiedział prezydent.

Andrzej Duda poinformow­ał też, że zwolnieni ze składek będą samozatrud­nieni, pod warunkiem że ich przychody spadły o ponad 50 proc. w stosunku do lutego tego roku.

Dla przedsiębi­orstw przygotowa­no także inne ułatwienia, które przedstawi­ł na Twitterze Bartosz Marczuk (46 l.), wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Prezentuje­my je w ramce obok.

Urszula Grodzka (41 l.), właściciel­ka salonu fryzjerski­ego Ula Fryz w Białymstok­u:

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.