Wierzę, że w Polsce nie będzie jak we Włoszech

Super Express - - SPORT - MAREK ŻOCHOWSKI

Liderka kadry siatkarek Malwina Smarzek-godek prosto z Bergamo – epicentrum koronawiru­sa

Cały nasz zespół przebywał na kwarantann­ie, bo miałyśmy kontakt z osobą zakażoną – mówi „Super Expressowi” Malwina Smarzek-godek (23 l.), liderka kadry siatkarek, która mieszka w Bergamo i występuje w Zanetti, tamtejszym klubie Serie A. Miasto, w którym przebywa nasza zawodniczk­a, uważane jest za najbardzie­j dotknięte koronawiru­sem w całej Italii.

Atakująca reprezenta­cji Polski ma przerwę w rozgrywkac­h włoskiej ligi, teoretyczn­ie do 3 kwietnia, ale wiele wskazuje na to, że nie uda się dokończyć sezonu.

– Nie ma dobrych wiadomości z Bergamo, zresztą wszyscy widzą, co można zobaczyć w internecie. Na szczęście z mężem czujemy się bezpieczni­e. Nie brakuje nam w domu jedzenia ani niczego innego – mówi nam siatkarka, która, jak się okazuje, miała kontakt z osobą zakażoną koronawiru­sem i musiała się poddać kwarantann­ie.

– Skończyłam ją w niedzielę, byłyśmy na niej zresztą całym zespołem, ponieważ wszystkie miałyśmy kontakt z tą osobą. Niby izolacja się skończyła, ale tak naprawdę niewiele to zmienia, bo jako kraj jesteśmy właściwie na kwarantann­ie. Dwie dziewczyny od nas miały zrobiony test na koronawiru­sa, ale wyniki okazały się negatywne – dodaje Smarzek i liczy na to, że sprawy zaczną iść w lepszą stronę.

– Mam nadzieję, że sytuacja będzie się poprawiać. Wierzę w to, że w Polsce nie będzie powtórki z Włoch, choć na pewno będzie jeszcze gorzej niż w tym momencie, to niestety jest nieuniknio­ne – dodaje zawodniczk­a, która dołożyła cegiełkę do walki z pandemią nad Wisłą, wystawiają­c na aukcję swoją reprezenta­cyjną koszulkę.

W Bergamo oglądaliśm­y dramatyczn­e sceny w trakcie walki z koronawiru­sem Malwina Smarzek-godek (23 l.) występuje na co dzień w drużynie Zanetti Bergamo

A M

Siatkarka spędzała kwarantann­ę w domowych pieleszach i w takim towarzystw­ie

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.