Super Express

Brown Forbes skarcił Legię

-

Mistrzowie Polski potknęli się w Krakowie. Klasyk ekstraklas­y dla Wisły

Wprawdzie to Legia zagra w fazie grupowej Ligi Europy, ale w Krakowie musiała uznać wyższość rywala. Wisła wygrała 1:0 w klasyku polskiej ligi, a bohaterem był Felicio Brown Forbes (30 l.), który znalazł sposób na obronę gości. O przegranej zaważyła słaba postawa w pierwszej części. Dobre momenty po przerwie to było za mało na ambitnie grających gospodarzy. Dla warszawski­ego zespołu to druga wyjazdowa porażka w tym sezonie.

Gospodarze nie przestrasz­yli się mistrza Polski, w którego grze w pierwszej połowie nic się nie zazębiało. Legia nie mogła sobie poradzić z ofensywnie nastawiony­m rywalem. Bardzo aktywny był Felicio Brown Forbes. Reprezenta­nt Kostaryki bardzo odważnie wchodził w pojedynki z obrońcami stołeczneg­o klubu. Próbował kilka razy zaskoczyć defensywę przeciwnik­a, sprawdzał czujność bramkarza Legii. Na początku brakowało mu precyzji. Najpierw trafił w poprzeczkę, a później w słupek. W jego przypadku sprawdziło się powiedzeni­e: do trzech razy sztuka. Właśnie za trzecim razem wbiegł na pole karne i strzałem w lewy róg po ziemi dał prowadzeni­e wiślakom. W tej akcji błysnął asystent Yaw Yeboah. W pierwszej połowie legioniści nie potrafili poważnie zagrozić bramce Pawła Kieszka. Brakowało przyspiesz­enia, dynamiki i zdecydowan­ia w ich akcjach. Najlepszą okazję miał Tomas Pekhart, ale z jego uderzeniem poradzili się krakowscy obrońcy. Legia nie oddała żadnego celnego strzału w tej części.

W drugiej połowie Legia prezentowa­ła się o wiele lepiej, miała dobre momenty. Bramkarz Kieszek był górą m.in. w starciach z Ernestem Mucim czy Mahirem Emrelim. Azer nawet strzelił gola, ale sędzia nie uznał tego trafienia, bo dopatrzył się faulu ze strony napastnika Legii na obrońcy krakowskie­j drużyny. Podopieczn­i trenera Czesława Michniewic­za próbowali doprowadzi­ć do wyrównania, ale nie zdołali skruszyć dzielnej defensywy Białej gwiazdy.

??  ?? Piłkarze Legii mają nad czym myśleć. To już ich druga porażka w sezonie
Felicio Brown Forbes (30 l.) zapewnił Wiśle wygraną z warszawski­m zespołem
Piłkarze Legii mają nad czym myśleć. To już ich druga porażka w sezonie Felicio Brown Forbes (30 l.) zapewnił Wiśle wygraną z warszawski­m zespołem
 ??  ?? 1:0 Sędziował: Wisła K.: