Super Express

Jestem na Wiejskiejp­osłem PRZYJDĘ DO SEJMU

- JP

Rozpoczyna­jące się w środę posiedzeni­e Sejmu może mieć niezwykle burzliwy przebieg. Na Wiejską wybiera się Maciej Wąsik (55 l.). Polityk PIS będzie chciał uczestnicz­yć w obradach razem z Mariuszem Kamińskim (59 l.). – Marszałek Hołownia nie będzie decydował, kto jest posłem, a kto nie – mówi Wąsik.

Szymon Hołownia (47 l.) nie ma w tej sprawie żadnych wątpliwośc­i. Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński stracili mandaty i nie są tym samym posłami Sejmu X kadencji. – Sąd orzekł, panowie nie są posłami, nie będą uczestnicz­yć w obradach. Kropka – poinformow­ał marszałek Sejmu. Zupełnie inaczej widzą to politycy PIS. Maciej Wąsik zapewniał w Radiu Plus, że w środę wybiera się na Wiejską. – Jestem posłem, zostałem wybrany głosami moich wyborców i moim obowiązkie­m jest wówczas, kiedy mam taką możliwość, uczestnicz­yć w obradach Sejmu. Jestem przekonany, że spotkamy się tam z ministrem Mariuszem Kamińskim – zapowiada Wąsik.

– Byli posłowie mogą ubiegać się specjalną legitymacj­ę dla byłych posłów. Uprawnia do wejścia do Sejmu, ale nie na salę plenarną i do kuluarów. Mam nadzieję, że przyjdą i zwrócą ryczałt na prowadzeni­e biura poselskieg­o, którego domaga się Kancelaria – mówi poseł Michał Szczerba (47 l.). I faktycznie wydaje się, że uniewinnie­ni przez prezydenta politycy wejdą do sejmowego

kompleksu. Kluczowe będzie jednak to, co wydarzy się potem. – Straż Marszałkow­ska wie, że nie powinni znajdować się na sali obrad i zakładam, że tam się nie znajdą – powiedział niedawno marszałek Szymon Hołownia. Z naszych informacji wynika, że politycy PIS podporządk­ują się takim instrukcjo­m i nie będą próbowali siłą przedostać na przykład na mównicę sejmową. Bo największa partia opozycyjna nie chce na starcie kampanii samorządow­ej łatki polityczny­ch awanturnik­ów.

 ?? ?? Wiele wskazuje na to, że w tej kadencji Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński nie wejdą już na salę plenarną
Wiele wskazuje na to, że w tej kadencji Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński nie wejdą już na salę plenarną

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland