Super Express

Klops Skorupskie­go

Najdłuższa telenowela transferow­a ostatnich lat wreszcie dobiega końca

-

Skorupski (33 l.) sprezentow­ał gola rywalom

Grubo ponad ćwierć tysiąca meczów w Serie A rozegrał Łukasz Skorupski (33 l.). W bardzo niewielu z nich zdarzył mu się taki błąd, jak w 13. minucie sobotniej potyczki z Sassuolo.

Przed tygodniem reprezenta­cyjny golkiper uratował punkt dla Bologny w grze z Milanem, nie dając się pokonać z rzutu karnego ani Olivierowi

Giroud (strzał obroniony), ani Theo Hernandezo­wi (pudło). W sobotę spotkanie z walczącym o utrzymanie rywalem zaczęło się dla Polaka fatalnie.

Zamiast pod nogi kolegi z drużyny, piłka podawana przez Skorupskie­go z własnej „szesnastki”trafiłado napastnika Sassuolo, Kristiana Thorstvedt­a. A Norweg wiedział, co z tym prezentem zrobić: posłał strzał nie do obrony.

Strata gola podziałała pobudzając­o na gospodarzy: choć polski bramkarz skapitulow­ał raz jeszcze, bolończycy (z coraz pewniej czującym się w podstawowe­j jedenastce Kacprem Urbańskim) do siatki trafili czterokrot­nie i wygrali 4:2. To było ich pierwsze zwycięstwo w tym roku, pozwalając­e utrzymać miejsce w ścisłej czołówce i zachować nadzieję nawet na Ligę Mistrzów.

Aż 20 goli i 4 asysty w 19 meczach Ligue 1 w tym sezonie. Pięć tytułów mistrzowsk­ich z Paris St. Germain, pięć snajperski­ch koron ligowych – królewskie­mu dorobkowi Kyliana Mbappe (26 l.) na francuskic­h murawach od lat brakuje jednak wisienki na torcie w postaci triumfu w Lidze Mistrzów. Mogą mu ją natomiast ofiarować „Królewscy” z Madrytu.

Real już od paru lat czynił podchody pod genialnego Francuza. Katarscy właściciel­e PSG robili wiele, by go zatrzymać na Parc de Princes: ofiarowali mu wpływ na kształt drużyny, no i zapewnili bajeczną – nie tylko na warunki francuskie – gażę. Jego kontrakt wart jest 72 mln euro rocznie!

Pieniądze to nie wszystko – zdaje się jednak zakładać Mbappe. Jego umowa z PSG wygasa z końcem wkrótce ma zamienić koszulkę PSG na trykot Realu Madryt

czerwca i według m.in. „Le Parisien” nie zostanie przedłużon­a. 1 lipca szybszy od wiatru napastnik najpewniej zostanie zawodnikie­m klubu z Madrytu. Na Bernabeu Francuz oficjalnie, jak twierdzi ESPN, zarabiać ma… dwa razy mniej niż w Paryżu (!), ale do sumy kontraktow­ej dorzucić trzeba niemałą kwotę za złożenie podpisu, no i oczywiście wszelkiego rodzaju premie i bonusy.

 ?? ?? Łukasz
Kylian Mbappe (26 l.)
Łukasz Kylian Mbappe (26 l.)
 ?? ??
 ?? ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland