Super Express

To nie jest czas na TRANSFER

- PRZEMYSŁAW OFIARA

WLegii wiedzą, że mają w składzie perłę, która najpierw ma strzelać gole i pomóc wywalczyć mistrzostw­o, a potem przynieść do klubu miliony euro z transferu zagraniczn­ego. Ernest Muci (23 l.) na razie jednak transfer odstawia na bok, bo – jak twierdzi w rozmowie z nami podczas premiery serialu „Legia. Do końca” – ma sporo do zrobienia w warszawski­m zespole. Forma u Albańczyka jest, bo w ostatnim sparingu ze Stalą Rzeszów (3:1) strzelił jednego z goli.

„Super Express”: – Jak się czujesz przed startem rundy rewanżowej?

Ernest Muci: – Jestem bardzo podekscyto­wany. Przez ostatni miesiąc bardzo ciężko pracowaliś­my w Turcji i Warszawie. Cieszymy się, że wciąż jesteśmy na dobrej drodze do mistrzostw­a i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby je zdobyć. Jesteśmy optymistam­i i uważam, że jesteśmy w stanie wywalczyć tytuł. Myślę, że nie wszyscy w nas wierzą, ale najważniej­sze, że my wierzymy w siebie i mam nadzieję, że nam się to uda.

– Sytuacja w tabeli jest jednak bardzo trudna, macie 9 punktów straty do lidera.

– Wiem, że jest trudno, ale tak to jest w ekstraklas­ie. Trudno jest grać przeciwko każdemu zespołowi w tej lidze. Ale my wierzymy w siebie, jesteśmy dobrym zespołem. Pokazywali­śmy to wiele razy, zrobimy to i teraz.

– Wszyscy mówią o twoim potencjaln­ym transferze. Czy o tym myślisz?

– Na pewno każdy zawodnik o tym myśli, ale ja muszę pozostać skupiony na piłce nożnej. Moi trenerzy, ja i zespół musimy wciąż doskonalić się w Legii. Myślę, że mam jeszcze dużo do zrobienia

Ernest Muci (23 l.) najbardzie­j piłkarzy Legii i wciąż to nie czas na transfer. Czuję się tu szczęśliwy, jak w domu, więc nie myślę teraz o transferze.

– Chciałbym zapytać o nowego zawodnika, Ryoyę Morishitę. dobrym graczem? Jest

– Tak, to bardzo dobry zawodnik. Myślę, że dział skautingu wykonałdob­rąrobotę,wynajdując go. Myślę, że bardzo nam pomoże, bo to świetny zawodnik. Nasi wahadłowi, Kun, Gil Dias i Morishita, to bardzo dobrzy piłkarze. Faj- nie, że będziemy mieli go w następnej rundzie. Mam nadzieję, że bardzo dobrze zaadaptuje się w tej lidze, na pewno będziemy go potrzebowa­ć.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland