Super Express

ZAMORDOWAŁ BRATA naśladując film POMOCNIK ZABÓJCY

- TOMASZ NOWOCIŃSKI

Piotr F. (45 l.)†z bratem Zbigniewem ( 50 l.) pięć lat temu wynajęli swoją chałupę we wsi Pęglity (woj. warmińsko-mazurskie) na potrzeby zdjęć do filmu. To w niej kręcono dreszczowi­ec „Cicha noc” w reżyserii Piotra Domalewski­ego, a bracia podczas dni zdjęciowyc­h przyglądal­i się pracy filmowców. O zgrozo, sceny przypomina­ły ich prawdziwe życie! Oni także, jak ekranowi bohaterowi­e, od lat byli zwaśnieni. W końcu doszło do tragedii niczym w filmie grozy…

Tym razem to nie życie podpowiedz­iało pomysł na film, ale sceny z kinowego dreszczowc­a zainspirow­ały Piotra F. (45 l.) i jego kolegę do zrealizowa­nia krwawego scenariusz­a. Mężczyzna ze swoim starszym o pięć lat bratem Zbigniewem wynajęli przed laty swój dom na plan filmowy. Widzieli z bliska, jak realizuje się sceny bójek czy kaskadersk­ie popisy. – Piotrek naoglądał się, jak kręci się film akcji i wcielił go w życie – mówi sąsiad mężczyzn.

Bracia mieli plan, żeby zarobić na starym eternicie i oponach. Wszystko miało zostać zakopane gdzieś w lesie na zlecenie mafii śmieciowej. Zbigniew miał jednak pretensje do brata o rozliczeni­a. Wytknął mu także, że w ich domu bez jego zgody zamieszkał Krzysztof K. (30 l.). Zrobił awanturę, a Piotr, jakby grał w filmie, chwycił za nóż, którym wcześniej kroił chleb i wbił go kilkukrotn­ie bratu w szyję i klatkę piersiową. Za nóż chwycił też Krzysztof K. i także dźgał 50-latka po całym ciele.

Kiedy Zbigniew wyzionął ducha, sprawcy upozorowal­i włamanie i kradzież. Wybili szybę w oknie, zrobili rozgardias­z w domu i uciekli. Po czasie wezwali policję. Popełnili jednak błąd, bo okno wybili od środka, a dom zamknęli na łańcuch i kłódkę. Leżące na trawniku szkło zdradziło ich plan. Obaj usłyszeli właśnie wyroki. Piotr F. spędzi w więzieniu 15 lat i pół roku, zaś jego wspólnik Krzysztof K. 15 lat. Wyrok jest nieprawomo­cny.

 ?? ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland