Super Express

Zakatowali Andrzeja PORZUCILI NA KLATCE SCHODOWEJ

TAJEMNICZA ŚMIERĆ 41-LATKA Z POZNANIA

- MROK

Nieprzytom­nego i zakrwawion­ego Andrzeja Dep(†41 czyńskiego l.) na klatce schodowej niedaleko windy w bloku na osiedlu Wichrowe Wzgórze w Poznaniu (woj. wielkopols­kie) znalazły… psy. Mężczyzna zmarł miesiąc później w szpitalu. Teraz sprawę tej tajemnicze­j śmierci próbuje rozwikłać policja oraz jego była partnerka, Sylwia Zwieruszyń­ska. – Nikt nie wie, jak Andrzej tam się znalazł, kto go tak brutalnie pobił i zostawił na pewną śmierć – mówi kobieta.

Tragedia rozegrała się w Sylwestra. Przed południem jedna z mieszkanek wieżowca na poznańskim osiedlu Wichrowe Wzgórze, wychodząc z psami na spacer, odkryła, że na ostatnim piętrze przy windzie leży mężczyzna. Wezwała pomoc. Andrzej Depczyński w skrajnie niebezpiec­znym stanie trafił do szpitala. Medycy walczyli o każdy dzień jego życia, on jednak już nie odzyskał przytomnoś­ci…

– Nie mógł tego zrobić sam sobie, ktoś go skatował i porzucił. Chcę znaleźć zabójców Andrzeja – przekonuje Sylwia Zwieruszyń­ska, była partnerka mężczyzny. Para nie mieszkała razem, ale do tragiczneg­o dnia Andrzej codziennie odwiedzał swoją córkę i jej mamę. 41-latek został jednak odnalezion­y w zupełnie innym bloku! – Może ktoś go tam przeniósł? – zastanawia się pani Sylwia. Kobieta na własną rękę postanowił­a poszukać odpowiedzi na pytanie, co wydarzyło się feralnego Sylwestra. Na osiedlu rozwiesiła plakaty z dramatyczn­ą prośbą o pomoc. Czy Andrzej miał jakieś problemy? Czy ktoś mu groził?

Sprawę bada też policja. – Sprawdzili­śmy już nagranie z monitoring­u, została też przeprowad­zona sekcja zwłok, ale nie ma jednoznacz­nego wyniku, co było przyczyną zgonu. Czekamy na dalsze wyniki badań – mówi Andrzej Borowiak z wielkopols­kiej policji. Wszystkie osoby, które mają jakąkolwie­k wiedzę na temat tego wydarzenia, powinny skontaktow­ać się z policją pod nr tel. 47/ 77–130–90.

 ?? ?? Sylwia Zwieruszyń­ska na własną rękę próbuje dociec, dlaczego były partner i ojciec jej córki nie żyje
Sylwia Zwieruszyń­ska na własną rękę próbuje dociec, dlaczego były partner i ojciec jej córki nie żyje
 ?? ?? Do tragedii doszło w wieżowcu na osiedlu Wichrowe Wzgórze w Poznaniu
Do tragedii doszło w wieżowcu na osiedlu Wichrowe Wzgórze w Poznaniu
 ?? ?? Lekarze przez miesiąc walczyli o życie Andrzeja Depczyński­ego (†41 l.), walkę tę przegrali
Lekarze przez miesiąc walczyli o życie Andrzeja Depczyński­ego (†41 l.), walkę tę przegrali

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland