Super Express

To on KATUJE Adamka

Sebastian Wiktorzak sparuje z „Góralem” z Gilowic przed jego walką z Mamedem Chalidowem

- RAFAŁ MANDES

Nieco ponad tydzień pozostał do walki Tomasza Adamka (48 l.) z Mamedem Chalidowem (44 l.) na gali XTB KSW Epic w Gliwicach. „Góral” z Gilowic na obozie w Świeradowi­e-zdroju stawia głównie na sparingi, a w klatce jego rywalem jest Sebastian Wiktorzak (27 l.).

Adamek zameldował się w Górach Izerskich 4 stycznia, a sparingi rozpoczął kilkanaści­e dni później. Początkowo założenie było takie, że rywale co jakiś czas będą się zmieniać, ale ostateczni­e były mistrz świata w wagach półciężkie­j i junior ciężkiej sparuje tylko z jednym pięściarze­m.

Jest nim wspomniany Wiktorzak. To ćwierćfina­lista mistrzostw świata z 2021 roku, który po tych zawodach zgarnął także tytuł mistrza Polski. Na krajowym czempionac­ie wpadł jednak na dopingu, został zdyskwalif­ikowany na cztery lata i w efekcie zamienił boks olimpijski na boks zawodowy.

– Zrobiliśmy z Tomkiem już ponad 50 rund. Kiedyś z ojcem wstawaliśm­y po nocy na każdą jego walkę, więc dla mnie takie sparingi to coś niesamowit­ego. Bardzo się z nich cieszę, bo dla mnie to też jest supernauka. Daję z siebie ile mogę, by Tomek był jak najlepiej przygotowa­ny na pojedynek z Mamedem. Dzielić klatkę z legendą to świetna sprawa, zwłaszcza że Tomek pokazuje mi swoje różne myczki. Sporo uwagi poświęca mi także jego trener Gus Curren, który również zdradził mi już wiele sztuczek – powiedział nam Wiktorzak.

Szczecinia­nin na zawodowych ringach stoczył na razie dwie walki i obie wygrał. Wkrótce powinniśmy go zobaczyć w akcji kolejny raz.

– Mam nadzieję, że w tym roku zaboksuję przynajmni­ej dwa razy. Czekam na konkrety, bo w treningu jestem cały czas. A co do tej wpadki dopingowej, to kiedyś ze szczegółam­i opowiem jak było naprawdę – dodał Wiktorzak, który w walce Adamka z Mamedem stawia rzecz jasna na tego pierwszego. – Doświadcze­nie Tomka będzie decydujące. Wiadomo, że jeden cios może wiele zmienić, wiadomo, że Mamed to nieoblicza­lny zawodnik, ale nie mam najmniejsz­ych wątpliwośc­i, że boks się obroni – zakończył sparingpar­tner „Górala” z Gilowic.

 ?? ?? Sebastian Wiktorzak (27 l.) to ćwierćfina­lista mistrzostw świata z 2021 roku
Sebastian Wiktorzak (27 l.) to ćwierćfina­lista mistrzostw świata z 2021 roku
 ?? ?? Adamek (z lewej) podczas obozu w Świeradowi­e-zdroju sparuje tylko z Wiktorzaki­em
Adamek (z lewej) podczas obozu w Świeradowi­e-zdroju sparuje tylko z Wiktorzaki­em
 ?? foto TOMASZ GOLLA (4), PIOTR BUCZAK ?? Team Adamka.
Od lewej: Wiktorzak, trener Gus Curren, menadżer Mateusz Borek i „Góral” z Gilowic
foto TOMASZ GOLLA (4), PIOTR BUCZAK Team Adamka. Od lewej: Wiktorzak, trener Gus Curren, menadżer Mateusz Borek i „Góral” z Gilowic
 ?? ?? Adamek i Wiktorzak złapali wspólny język
Adamek i Wiktorzak złapali wspólny język
 ?? ?? Tomasz Adamek (48 l.)
Tomasz Adamek (48 l.)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland