ZAGŁOSUJ NA MEMORIAŁ KRÓLAKA

Warszawski Triathlon Zimowy - - Pierwsza Strona -

V KOLARSKI MEMORIAŁ STANISŁAWA KRÓLAKA ZOSTAŁ BARDZO MOCNO DOCENIONY. IMPREZA ORGANIZOWANA PRZEZ GRZEGORZA WAJSA – JAKO JEDYNA KOLARSKA - ZNALAZŁA SIĘ W NIEZWYKLE PRESTIŻOWYM GRONIE KANDYDATÓW DO TYTUŁU SPORTOWEJ IMPREZY ROKU 2014 W WARSZAWIE. TO JEDNA Z KATEGORII XV PLEBISCYTU NA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW WARSZAWY 2014 ROKU.

Sportowa Impreza Roku zostanie wyłoniona w powszechnym głosowaniu internautów na stronie www. plebiscyt.um.warszawa.pl. Głosowanie trwa do 6 lutego 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników XV Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2014 roku odbędzie się 13 lutego 2015 r., podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy w Arenie Ursynów.

ELITARNE GRONO

- Jesteśmy szczęśliwi i mile zaskoczeni tym, że znaleźliśmy się w tak elitarnym gronie – powiedział Grzegorz Wajs, organizator i pomysłodawca Kolarskiego Memoriału Stanisława Królaka. - Cieszymy się, że Memoriał Królaka wpisał się w kalendarz imprez sportowych w Warszawie. Pan Stanisław był wielkim kolarzem, który tchnął ducha w ten sport. W efekcie mieliśmy Ryszarda Szurkowskiego czy Lecha Piaseckiego. Teraz są Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Chcemy Memoriałem Królaka popularyzować kolarstwo w Warszawie.

TŁUMY KIBICÓW

V Memoriał Stanisława Królaka był prawdziwym świętem kolarstwa w centrum Warszawy. Impreza, organizowana drugi raz z rzędu pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, była jednocześnie finałem I Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Około 500 zawodników dopingowały na trasie tłumy kibiców, w tym m.in. wielcy mistrzowie Ryszard Szurkowski i Zenon Jaskuła oraz Ewa Królak-Bończak, córka Stanisława Królaka, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku.

PRZEBIEG TRASY

Kolarska runda prowadziła m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Świętokrzyską, Tamką i Bednarską. Swoje wyścigi miały rodziny z wózkami rowerowymi i przedszkolaki; dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; strażacy rywalizujący o Puchar Polski Państwowej Straży Pożarnej; a na koniec o „Pompkę Królaka” i „Kostkę Bednarskiej” ścigali się kolarze z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, w tym elita zawodowców. Imprezie przez cały dzień towarzyszył Warszawski Kiermasz Rowerowy, zlokalizowany w pobliżu startu i mety wyścigów przy Krakowskim Przedmieściu.

CHCEMY MEMORIAŁEM KRÓLAKA POPULARYZOWAĆ KOLARSTWO W WARSZAWIE

ORGANIZATOR

V Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie został zorganizowany przez Fundację Sport przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie, Polskim Związkiem Kolarskim, Państwową Strażą Pożarną i Poland Bike.

6. EDYCJA JUŻ 23 SIERPNIA

Tegoroczna, szósta edycja Memoriału Królaka w Warszawie została zaplanowana na 23 sierpnia i ponownie będzie miała rangę finału Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

SZCZEGÓŁY

Więcej na www.memorialkrolaka. pl i www.facebook.com/Poland. Bike.Marathon

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.