THE TALL SHIPS’ RACES

Zagle - - W Numerze - Tomasz Kowalczyk

Wielkie święto żeglarstwa w Szczecinie

Milionowa publiczność w dniach 5 – 8 sierpnia br. odwiedziła finał regat The Tall Ships’ Races w Szczecinie. Można było oglądać wielkie barki, fregaty czy brygi, które przypłynęły z różnych nawet najdalszych zakątków świata.

Zwycięzcą regat klasy A został brytyjski „Royalist”, ogromne zainteresowanie wzbudzał też „Shabab Oman II”, który otrzymał Friendship Trophy, a prezydent Szczecina Piotr Krzystek wspinał się nawet na jego maszt. Omańscy żeglarze zaraz po przybyciu do portu wyszli na ulice, tańcząc i śpiewając, a w niedzielę zaprosili na śniadanie żeglarzy z innych jednostek.

Dwudzieste piąte urodziny podczas TTSR obchodził „Fryderyk Chopin”. Entuzjastycznie witany „Dar Młodzieży” doskonale się prezentował w centralnym punkcie Wałów Chrobrego. Niezapomniane wrażenia będą mieli wszyscy, którzy dostali się na pokłady największych jednostek, wcześniej trzeba było jednak stać w kilkugodzinnych ko- lejkach. Najwytrwalsi zbierali stemple na specjalnym plakacie przygotowanym dla czytelników „Żagli”.

Władze Szczecina już zapowiedziały, że chcą ponownie zorganizować zlot i złożą odpowiednią aplikację, ale nie jest jeszcze pewne, kiedy TTSR ponownie trafi na Wały Chrobrego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.