Mistrzostwa faworytów

Zagle - - Reklama - Paweł Paterek

Agnieszka i Irmina pojawiły się w Górkach Zachodnich po bardzo pracowitym i udanym sezonie. Po raz kolejny krajowi rywale nie mogli znaleźć na nie sposobu. Szczególnie ambitnie starali się panowie, ale znów nasza żeńska eksportowa załoga okazała się najlepsza. W ogólnym rankingu drugie miejsce zajęli Michał Wysocki i Paweł Wysocki, którzy wygrali wyścig medalowy. Maciej Sapiejka i Adam Krefft zakończyli regaty na trzecim miejscu. Na podium kobiet stanęła nowo tworzona załoga Ewa Romaniuk i Jolanta Ogar. Z brązowych medali cieszyli się jeszcze Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk, a wśród panów Marcin Urbański i Maciej Krusiec.

W klasie 49er wciąż niepodzielnie rządzą Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim. Obok nich na podium stanęli Przemysław Filipowicz i Jacek Nowak oraz Dominik Buksak z Szymonem Wierzbickim. W żeńskim 49er FX triumfowały zawodniczki Volvo Youth Team Poland – Aleksandra Melzacka z Kingą Łobodą. Za nimi były siostry Madeleine i Nadia Zielińskie oraz Sara Piasecka i Sandra Jankowiak.

W klasie Finn siódmy złoty medal mistrzostw Polski wywalczył Piotr Kula, któremu w tym sezonie dobrze pływało się podczas najważniejszych zawodów. Drugie miejsce zajął Mikołaj Lanh, a trzecie Łukasz Lesiński.

O mistrzostwo w klasie Laser Radial walka trwała do ostatnich metrów wyścigu medalowego. Agata Barwińska zdołała jednak obronić tytuł sprzed roku. Kolejne medalowe miejsca zajęły Magdalena Kwaśna i Wiktoria Gołębiowska. W klasie Laser wystartowało 84 zawodników. Najlepszy okazał się Aleksander Arian. Podium uzupełnili Dawid Kania i Marcin Rudawski.

Seniorzy w klasie RS: X sprawę krajowych medali rozstrzygnęli wcześniej w Pucku. Na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizowali juniorzy z tej klasy. Zwyciężyli Aleksander Przychodzeń oraz Lidia Sulikowska. W klasie Europa triumfowali Jan Pic oraz Katarzyna Pic. Ze złotego medalu w klasie OK Dinghy cieszył się natomiast Tomasz Gaj.

Tradycyjnie mistrzostwa Polski w Górkach Zachodnich zakończyły krajowy sezon startów. Z reguły wygrywali faworyci. Ozdobą rywalizacji było kolejne złoto naszych mistrzyń świata w klasie 470 – Agnieszki Skrzypulec i Irminy Mrózek Gliszczynskiej. Panie od tego sezonu dumnie żeglują ze złotym logiem klasy 470 na żaglu.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.