Hozták a kötelezőt!

Bihari Naplo - - SPORT -

Az első negyedet leszámítva, amikor a kolozsváriak villámrajtot véve 12–3-ra, majd 14–5-re is vezettek, többnyire az első etap végére „felébredő” és ellenfelét 14–14-nél utolérő váradi együttes dominált a hétközi férfikosárlabda bajnoki mérkőzésen. Igaz, a második negyedben még fel-fel lángolt a vendégegyüttes, és ebben az időszakban hol az egyik, hol a másik csapat vezetett 2-3 ponttal. A harmadik negyed sem hozott nagy változást, a hazaiaknak legtöbb hat pontra sikerült meglépniük, de az is igaz, hogy az ellenfelet nem engedték közelebb két pontnál. A negyedik etap elején aztán 64–64-nél egyenlítettek a vendégek, sőt, négy kvóta különbséggel (67–71) meg is léptek, de jókor jött Cristian Achim időkérése, a váradiak megnyugodtak, és négy és fél perccel a vége előtt 71-nél „csatlakoztak” a mérkőző társhoz. Következett sorozatban öt váradi pont, és hiába tett meg mindent a kispadról Silvăşan, az időkérések és a gyors szabálytalanságok sem tudták megakadályozni a négypontos (82–78) váradi sikert…

Következik az alapszakasz első részének utolsó mérkőzése, a szombaton Bukarestben játszandó Steaua elleni meccs, amely során eldől, hogy az elődöntőben kivel csatározik majd a VSK U.

Jegyzőkönyv

NAGYVÁRADI VSK U–KOLOZSVÁRI U BT 82–78 (20–20, 23–19, 17–18, 22–21). Antonio Alexe Sportaréna, mintegy 2200 néző. JÁTÉKVEZETŐK: Ciprian Stoica, Mircea Şerban, Bedir Sefer. SZÖVETSÉGI MEGFIGYELŐ: Marian Oprea. NAGYVÁRAD: Richard 27 (4x3 pontos), Zeno 4, Mandache 6, Valeika 6, Kariniauskas 19 (2), Gajovics 11 (3), Denison 8 (1), Ţibîrnă 1, Nicolescu. EDZŐ: Cristian Achim. KOLOZSVÁR: Sakics 14 (1), Lee Watson 7, Barro 12, Calnicenco, Lapornik 10 (2), Török 9 (2), Drungilas 3, Rasics 4, Kromah 17 (2), Kuti 2. EDZŐ: Mihai Silvăşan.