Egy fejesgóllal jobb volt az SZFC

Otthon tartották a pontokat a székelyudvarhelyiek

Csíki Hírlap - - SPORT -

Az FK Csíkszereda hétvégén szabadnapos volt a román labdarúgó 3. Ligában. Az udvarhelyiek hazai pályán játszottak a 22. fordulóban, és a kiesési rangadónak számító mérkőzésen 1–0-ra nyertek a a CSM Pașcani ellen.

Ajó játék elmaradt Székelyudvarhelyen, kevés helyzetet hoztak össze a csapatok. Az egyetlen találatot a házigazdák érték el, így óriási lépést tettek ahhoz, hogy jövőre is a harmadosztály mezőnyében maradjanak. A 72. percben született az egyetlen gól, amikor Vízi ívelte be a labdát a kapu előterébe, Csíki Norbert pedig közelről fejjel megcsúsztatta, és a kapus mellett becsorgott a bal alsóba (1– 0). Eredmények, 1. csoport, 22. forduló: Székelyudvarhelyi FC– CSM Pașcani 1– 0 ( 0– 0), Bákói Aerostar– CSM Roman 4–2, Szászhermányi AFC– Kézdivásárhelyi SE 4– 3, CSM Focșani– Sănătatea Darabani 2– 0, Sporting Liești– Barcarozsnyói Cetate 0– 1, Bucovina Rădăuți – Metalosport Galați 3– 0 (játék nélkül) és Oțelul Galați–Avântul Valea Mărului (játék nélkül). Az FK Csíkszereda csapata szabadnapos volt. Csíkszereda: Horváth – Kilyén, Mitra, Lőrincz, Csiszer, Eder, Fabio, Györgyi, Hodgyai, Magyari, Bajkó. Játszott még: Csürös, Benkő, Solymosy, Antal, Majzik, Lakatos, Ilyés és Bartók. Bálint László György, az FK vezetőedzője: „Hasznos meccs volt, külön örülök annak, hogy nem kaptunk gólt. A védelmünk magabiztos és szervezett. A befejezéseknél egy kicsit jobban kellene összpontosítanunk, mert még volt 3-4 nagy gólhelyzetünk. Nagyon tetszett, ahogy a fiatalok szálltak be a játékba, Antal Barna és Solymosy Lehel is bátran és lendületesen focizott”.

FOTÓ: BARABÁS ÁKOS

Eredményes focit játszik tavasszal az udvarhelyi együttes. Úgy tűnik, megússzák a kiesést