Parádés magyar rajt Ukrajnában

Csíki Hírlap - - SPORT -

Kiütéses vereséggel kezdte meg a divízió 1/ B csoportos jégkorong-világbajnokságot a romániai U18-as válogatott. A több székelyföldi játékossal pályára lépő romániai együttes a nyitómeccsen 5– 0- ás vereséget szenvedett Magyarországtól.

Villámrajtot vett a magyar gárda, Glen Williamson csapata a 3. perc végén kihasznált egy emberelőnyt, a vb első magyar gólját Szécsi Patrik szerezte. Negyven másodperccel később pedig Keresztes Levente révén meg is duplázták az előnyt. A lendület tovább tartott, a 12. percben Révész Marcell ütötte be a harmadik magyar gólt. A második játékrész is hatalmas magyar fölényt hozott, 14:3 volt a kapura lövések aránya. A következő találat azonban csak a harmad hajrájában érkezett, az utolsó percben Révész már második gólját szerezte (4–0). A harmadik játékrész első perceiben hiába kapott két emberelőnyt a romániai válogatott, mégis a magyarok értek el újabb gólt, Dézsi Bence talált be, s mint később kiderült, ezzel a végeredményt is beállította (5–0). Eredmények, 1. forduló: Magyarország–Románia 5–0 (3–0, 1–0, 1–0) / gólszerzők: Révész (12. és 40.perc), Szécsi (4.), Keresztes (4.) és Dézsi (53.)/, Japán–Ukrajna 1–0 és Ausztria–Olaszország 2–1. A 2. forduló mérkőzései, az Ausztria– Ukrajna, a Japán–Románia és a Magyarország–Olaszország öszszecsapások lapzárta után fejeződtek be. Íme, a további műsor.

Holnap: Románia– Olaszország (13.00 óra), Ausztria– Japán (16.30) és Magyarország–Ukrajna (20.00).

Szerda: Ausztria– Románia (13.00), Magyarország– Japán (16.30) és Olaszország–Ukrajna (20.00).

Péntek: Olaszország– Japán (13.00), Magyarország– Ausztria (16.30) és Ukrajna–Románia (20.00).