A Gyergyói VSK kupadöntős

Csíki Hírlap - - SPORT -

Egy negyeddöntős és egy elődöntős mérkőzéssel folytatódott a 2019-es labdarúgó Romániakupa Hargita megyei szakasza. Farkaslakán, meglepetésre, a körzetiben szereplő házigazdák legyőzték a 4. ligás Roseal együttesét, Gyergyószentmiklóson pedig a helyi VSK több száz néző előtt, jó színvonalú, gólokban gazdag összecsapáson, hosszabbítás után kiejtette a balánbányai gárdát. Íme, az eredmények.

Negyeddöntő: Farkaslaki SE– Udvarhelyi Roseal 6– 0 (3– 0). Gólszerzők: Gergely Tamás (33., 70. és 86. perc), Somolyák Csaba (27.), Dénes Botond (37.) és Bérla Levente (78.). Tudósított: Karda Zoltán. Korábbi, már közölt eredmények: Csicsói Ezüstfenyő– Balánbányai Bányász 2– 3 ( hosszabbítás után), Gyergyószentmiklósi VSK–Maroshévízi Pro Mureșul 8– 3 és Betfalvi Küküllő– Székelykeresztúri Egyesülés 2–6.

Elődöntő: Gyergyószentmiklósi VSK– Balánbányai Bányász 4–3 – hosszabbítás után (1– 1, 2– 2, 1– 0). Gólszerzők: Gergely Róbert (37. és 105.) és Andrei Țepeș (46. és 90.), illetve Ciprian Mitocaru (60. és 79.) és Sergiu Bercea (13.). Tudósított: Somolyák István. A Farkaslaki SE– Székelykeresztúri Egyesülés elődöntőt a tervek szerint hétfőn, június 18-án 18 órától rendezik.