Romania Libera

Rapid, remiză albă cu Farul

- Catalin.mihai @romanialib­era.ro

Rapid și Farul au terminat la egalitate, scor 0-0, în primul derby din Liga a 2-a. În fața a peste 8.000 de spectatori, constănțen­ii au fost primii aproape de gol în minutul 47, când Adrian Stoica a finalizat dezamăgito­r din interiorul careului, acesta fiind blocat de portarul Drăghia. Echipa condusă de Ianis Zicu a continuat să fie periculoas­ă și a mai ratat două șanse mari, în minutele 50 și 54. Alb-vișiniii s-au trezit din amorțeală după o oră de joc, iar Sefer și Hlistei au fost la un pas să înscrie. Chiar dacă pe final au evoluat în superiorit­ate numerică, giuleșteni­i au ratat șansa de a lua toate cele trei puncte. Etapa viitoare, Rapidul joacă tot pe teren propriu, contra Concordiei Chiajna, iar Farul primește vizita