Söpréssel elődöntős a Csíkszeredai Sportklub

Udvarhelyi Híradó - - SPORT -

Minden várakozást felülmúlva a Csíkszeredai Sportklub hokis nyelven „söpréssel”, 4:0- s összesítéssel nyerte meg a Dunaújvárosi Acélbikák elleni negyeddöntőt a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak a két újvárosi győzelmet követően szombaton 5–2-re, vasárnap este pedig 3– 0-ra nyertek. Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 3– 0 (1– 0, 1– 0, 1– 0), gólszerzők Papp Szabolcs (7.), Radim Valchar (40.), Pjotr Szcsasztlivij (59.). Mind a négy összecsapás háromgólos csíki sikert hozott: 4–1, 5–2, 5–2 és 3– 0. További negyeddöntős eredmények: Brassói Corona– UTE 3–4, szétlövés után, a párharcban 2–1, vezet az UTE; DVTK Je- gesmedvék– Fehérvári Titánok 7–1, a párharcban 2– 0-ra vezet a DVTK; MAC Budapest–Ferencvárosi TC 2–4, a párharc állása 1–1. Az elődöntőben – akárcsak a rájátszás előtt – választás útján alakulnak ki a párosítások, azaz a középszakasz során elért helyezés alapján a legjobban rangsorolt csapat választ magának ellenfelet.