Fordulatos meccsen nyert a Dinamo

Udvarhelyi Híradó - - SPORT -

A férfi kézilabda Bölények Ligájában címvédő Bukaresti Dinamo a 20. forduló rangadóján fordulatos meccsen legyőzte a Bukaresti CSM-et. A Vlad Caba által irányított vendégek közel tökéletes első félidőt produkáltak, a szünetben 16–9-re vezettek. Térfélcsere után azonban tizenhét perc alatt csupán egyszer találtak be, így a Dinamo fordítani tudott, és végül egy góllal, 26–25-re megnyerte a találkozót. A Bukaresti Steaua magabiztos játékkal ni bajnokit, így előnye négy pontra nőtt az élen. Andrei Mihalcea hét gólt szerzett a fővárosi együttesben, Tálas Huba nem szerzett találatot, míg túloldalt Uros Vilovszki három, Milos Dragas pedig hat gólt jegyzett.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 20. forduló: Bukaresti Dinamo–Bukaresti CSM 26–25 (9–16), Bukaresti Steaua– Nagybányai Minaur 30– 26 (15–13), Fogarasi VSK–Dunărea Călărași 20–23 (10 10) Székelyudvarhelyi KC Jászvásári Poli–Temesvári Poli 27–31 (15–14), CSM Focșani–CSU Suceava 23–23 (12–7). A Tordai Potaissa– Konstancai Dél-Dobrudzsa KC mérkőzés lapzártánk után ért véget.

A bajnokság állása: 1. Steaua 46 pont, 2. Torda 42, 3. Temesvár 41, 4. Bukaresti CSM 40, 5. Dinamo 38, 6. Konstanca 37, 7. Călărași 33, 8. SZKC 32, 9. Nagybányai Minaur 24, 10. CSM Focșani 21, 11. CSU Suceava 17, 12. HC Vaslui 16 13 Fogarasi VSK 13 14 Jász