Blic

Sergej stiže kao naslednik Pogbe

-

SVE JE IZVESNIJE da Sergej Milinković Savić broji poslednje mesece u dresu Lacija. Posle šest godina i odbijanja nekoliko izuzetno unosnih ponuda, rimski velikan će predstojeć­eg leta verovatno prodati srpskog reprezenta­tivca, koji bi karijeru mogao da nastavi na Ostrvu. Podsetimo, menadžer sjajnog veziste Mateja Kežman je nedavno i sam priznao da će uskoro doći vreme da Sergej potraži novu avanturu, a ostrvski mediji, pozivajući se na izvore iz Italije, navode da bi naredni izazov u karijeri nekadašnje­g fudbalera Vojvodine mogao da bude u dresu Mančester junajteda, gde bi nasledio Pola Pogbu koji odlazi na letio. ■

bili smo u nokdaunu pet ili deset minuta. Nije bilo lako u tom trenutku. Kada smo izjednačil­i znali smo da je za nas i nerešen rezultat dobar, ali nismo stali. Veliko hvala i navijačima. Bili su fantastičn­i večeras. Odužili smo im se dobrom utakmicom. Obezbedili smo prvo mesto i peti ili šesti put zaredom smo u osmini finala. Čestitke igračima - iskren je Gvardiola.

Njegov kolega Maurisio Poketino kaže da nije previše razočaran zbog poraza.

- Ostvarili smo osnovni cilj, obezbedili smo plasman u nokaut fazu. Naravno da smo želeli da budemo prvi u grupi, ali večeras nismo uspeli da pobedimo. Prvo poluvreme je bilo teško za nas, ali u drugom smo pronašli način da dominiramo i stvaramo šanse. Mislim da nismo imali sreće, ali moramo odati priznanje Sitiju. Odličan su tim - dodao je Poketino.

Grupa B je na žrebu proglašena “grupom smrti”, ali je to bila samo na papiru Liverpul ima 15 bodova, jedan više od preostala tri tima, uz gol-razliku 15:5. Zato se finalnom kolu očekuje pakao na terenu. Porto je drugi sa pet bodova i dočekuje madridski Atletiko koji ima i četiri, koliko i Milan koji će da ugosti Liverpul.

- Bilo je dobro, možda smo mogli i malo bolje, mogli smo da budemo mirniji u prvom poluvremen­u, sve je bilo nekako haotično. Ali, to nije tako neobično kada izvedete na teren tim koji nije mnogo igrao zajedno. Možda je neko i pomislio da ćemo imati lak posao, ali nismo izašli na teren da to gledamo na taj način. Tijagov gol - vau! To je veoma važno, desilo se večeras mnogo važnih stvari, igrači kojima je bilo potrebno dobili su minite, ritam, samopouzda­nje, niko nije povređen, naš glavni lekar je rekao da Milner može da igra 15 minuta, dobio je 1213. Henderson je igrao,

Robertson je ušao, neki od igrača su mogli da se odmore kao Trent, ne smeju stalno da igraju - sumirao je menadžer Liverpula, Jirgen Klop. Roso-neri su bili na korak od eliminacij­e, ipak uspeli su da slave u Madridu sa 1:0. Pobedu je doneo

Leo Mesi se nije video protiv Mančester sitija koji je pobedom protiv Pari Sen Žermena (2:1) obezbedio prvo mesto u grupi i lakšeg rivala u osmini finala

Sećate li se koliko se pisalo o prvim mečevima Erlinga Halanda u Ligi šampiona? Sebastijan Ale zaslužuje i više pažnje od toga jer sada je on novi rekorder Lige šampiona po broju postignuti­h golova u elitnom takmičenju u prvih pet mečeva. Haland je postigao čak osam golova na prvih pet mečeva u Ligi šampiona 2019. dok je još nosio dres Salcburga. Sebastijan Ale na isto toliko utakmica postigao je gol više i srušio rekord.

U prvom kolu četiri puta je tresao mrežu Sportinga, dodao je u naredna tri meča još po gol – protiv Bešiktaša i dva puta protiv Borusije Dortmund. U sredu je u igru u meču protiv Bešiktaša ušao u drugom poluvremen­u. Već u 54. minutu pogodio je na dodavanje Taljafika za izjednačen­je jer je Bešiktaš vodio od 22. minuta meča. U 69. minutu postigao je novi gol i doneo Ajaksu petu pobedu u Ligi šampiona ove sezone.

Uz to, samo su još dvojica igrača tresla mreže na svih pet mečeva u Ligi šampiona pa sa Ale našao u veoma dobrom društvu Roberta Levandovsk­og i Kristijana Ronalda. ■