Blic

SRBI, AKO MOGU SAUDIJCI...

Argentinci su u prvih pola sata postigli četiri gola, ali su tri poništena posle ofsajda. Na kraju, poraženi su sa 2:1.

- ALEKSANDAR PIJEVAC

Zbog ovakvih mečeva je fudbal najpopular­niji sport na planeti. Ako niste gledali spektakl iz Dohe, onda vam neće biti jasno kako su to Argentinci postigli četiri gola, a na kraju je Saudijska Arabija slavila sa 2:1 za jedno od najvećih iznenađenj­a u istoriji svetskih prvenstava.

Prvi, Mesijev iz penala u 10. minutu je priznat, ali su tri naredna poništena zbog ofsajda. I, to sve u prvih tridesetak minuta igre.

Argentinci su u nastavku na teren izašli da odrade posao, ali su za pet minuta, od 48. do 53, nokautiran­i. Prvo je Al Šehri iskoristio Mesijevu grešku, a onda je Al Davsari pored četvorice „gaučosa“postigao najlepši gol od početka Mundijala u Kataru.

Bio je to udarac posle kojeg Argentinci više nisu mogli da stanu na noge i stignu bar do boda, iako je drugo poluvreme bilo produženo za 14 minuta.

Mesi je po završetku meča još dugo ostao na terenu, dok su navijači Saudijske Arabije skandirali „Kristijano Ronaldo...“. Argentinsk­i kralj fudbala je bio vidno šokiran, koliko rezultatom toliko i katastrofa­lnom igrom njegovog tima. Pritom, Argentina je propustila priliku da izjednači rekord Italije koja je imala 37 uzastopnih mečeva bez poraza - „gaučosi“su stali na 36.

Iznenađenj­e svakako jeste, ali daleko od toga da bi trebalo da otpišemo dvostruke prvake planete. Španija je 2010. izgubila u prvom kolu od Švajcarske (1:0), da bi na kraju podigla pehar u Južnoj Africi. Švajcarci nisu prošli ni grupu.

Svakako, Mesiju je sada dosta otežan posao jer njegov nacionalni tim više nema prostora za kiks, a naredne mečeve igra sa Meksikom i

Poljskom.

Utakmica D grupe mogla bi da posluži i našim fudbalerim­a kao dokaz da David

može da pobedi Golijata. Saudijska Arabija je bila autsajder sa Argentinom, kao što je to Srbija u četvrtak protiv Brazila.

Postoji, međutim, još jedan zajednička stvar - mi ćemo sa „kariokama“da igramo na istom stadionu „Lusail“koji bi brzo mogao da postane gubilište za favorite na Svetskom prvenstvu u Kataru. Saudijci su pokazali da tim i zajedništv­o mogu da pobede imena, pa makar to bila i Mesi, Di Marija, Lautaro Martinez...

A, ako mogu Saudijci, onda mogu i Srbi, zar ne? U drugom meču dana, Danska i Tunis su odigrali prvu utakmicu bez golova. Duel je bio zanimljiv, s nekoliko povoljnih prilika s obe strane. Štaviše, Tunis je imao

Neverovata­n podatak je da je Leo Mesi izgubio čak 21 loptu na meču sa Saudijskom Arabijom, što je, verovatno, rekord svih vremena

Saudijska Arabija je pokazala kako se na velikim takmičenji­ma igra protiv favorita timski i bez straha. Naši igrači dosta mogu da nauče iz meča

12 šuteva, ali je samo jedan išao u okvir gola Danaca, koji su imali 7-3.

Međutim, od početka je bilo jasno da će obe reprezenta­cije da igraju na bod i da šansu za prolaz traže protiv Australije koja je, bar na papiru, najmanje kvalitetna reprezenta­cija u grupi D, gde je i Francuska.

?? ??
 ?? ?? Al Tavsari je „zategao levicu“kao da sutra ne postoji i pogodio za pobedu Saudijske Arabije protiv Argentine sa 2:1
 ?? ?? golman al ovais u prvom delu nije mogao da se sastavi, da bi u nastavku Činio Čuda