Delo (Slovenia)

Etapa Francozu, favorit Thomas moral odstopiti

-

Catania – Francoski kolesar Arnaud Demare (Groupama-FDJ) je zmagovalec četrte etape dirke po Italiji. Po 140,4 kilometra vožnje od Catanie do Villafranc­e Tirrene je bil v ciljnem šprintu po fotofinišu hitrejši od Slovaka Petra Sagana (Bora-Hansgrohe) in Italijana Davideja Ballerinij­a (Deceuninck-Quick-step). Na skupni razpredeln­ici je ostal na vrhu Portugalec Joao Almeida (Deceuninck-Quick-step) z dvema sekundama prednosti pred Ekvadorcem Jonathanom Caicedom (EF Pro Cycling). Jan Tratnik in Domen Novak (oba Bahrain-McLaren) sta bila tokrat v ozadju. Tratnik je bil 92. z zaostankom 30 sekund in je skupno 78., Novak pa je zasedel 159. mesto (skupno je 143.), potem ko je v cilj prišel z zaostankom šestih minut in 29 sekund. Glavni favorit za rožnato majico Geraint Thomas (Ineos, na fotografij­i) pa je moral zaradi zloma medenice po padcu v tretji etapi odstopiti. »Tako težko mi je zapustiti to dirko. Bil sem v podobni, če ne celo boljši formi kot ob zmagi na Touru pred dvema letoma. Za Giro sem trdo delal in žrtvoval marsikaj,« se je pridušal Valižan. B. E.