Delo (Slovenia)

Predčasen konec za Tadeja Pogačarja

Zmagovalec letošnjega Toura bo izpustil dirko po Flandriji

-

Ljubljana – Slovenski kolesarski zvezdnik Tadej Pogačar je predčasno končal sezono. Njegovo moštvo UAE Emirates je potrdilo, da potrebuje premor in da bo 18. t. m. izpustil dirko po Flandriji, ki je bila začrtana v njegovem koledarju. Pogačar, drugi na najnovejši lestvici Mednarodne kolesarske zveze za Primožem Rogličem, je na nedeljski dirki Liege-Bastogne-Liege zasedel 3. mesto za Rogličem in Švicarjem Marcom Hirschijem, to pa je bilo za zmagovalca letošnje dirke po Franciji zadnjih 257 tekmovalni­h kilometrov v izjemnem letu. Na Touru je dobil tri etape, med njimi vožnjo na čas v predzadnji etapi, v kateri je nadoknadil 57 sekund zaostanka za Rogličem in si zagotovil rumeno majico pred prihodom v Pariz. B. E.