Delo (Slovenia)

Schwartzma­nu maraton s Thiemom

-

Pariz – Argentinsk­i teniški igralec Diego Schwartzma­n (na fotografij­i) se je kot prvi uvrstil v polfinale OP Francije v moški konkurenci. Finalist nedavnega mastersa v Rimu in 12. nosilec Roland-Garrosa je po petih urah in osmih minutah igre izločil 3. nosilca, Avstrijca Dominica Thiema, s 7:6 (1), 5:7, 6:7 (6), 7:6 (5), 6:2 ter si prislužil dvoboj z zmagovalce­m soočenja med Rafaelom Nadalom in 19-letnim Italijanom Jannikom Sinnerjem. Še večje presenečen­je je pripravila Schwartzma­nova 23-letna rojakinja Nadia Podoroska. Šele 131. igralka sveta, po starih starših ukrajinske­ga rodu, je v četrtinalu ugnala tretjo nosilko iz Ukrajine Jelino Svitolino s 6:2, 6:4. Podoroska je sezono začela na 255. mestu, kljub premoru zaradi koronske krize pa je letos na različnih turnirjih zabeležila 43 zmag. Njena tekmica v polinalu bo 19-letna Poljakinja Iga Šwiatek, ki je s 6:3, 6:1 ugnala Italijanko Martino Trevisan. B. E.