Delo (Slovenia)

Lampičeva vsako leto boljša

- Njegovo odsotnost je najbolje izkoristil rojak Jens Luraas Oftebro, STA

Ruka – Vodilna slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič (na fotografij­i) si je po sedmem mestu na petkovem šprintu minuli konec tedna na Finskem še dvakrat pritekla točke za svetovni pokal. bolje od nog, vsako leto sem boljša, « je ocenila Lampičeva. Skupna zmagovalka je bila po pričakovan­ju Norvežanka Therese Johaug, ki je v svojo korist odločila obe tekmi na razdalji. Med moškimi je trojček v Ruki osvojil Theresin rojak Johannes Høslot Klaebo, Slovenca Luka Markun in Janez Lampič pa se po sobotnem 78. oziroma 83. mestu včeraj nista podala na štart. Naslednje preizkušnj­e bodo na sporedu 12. in 13. decembra v Davosu. M. Š.

drugi po skoku, ki je po desetkilom­etrskem teku za 1,9 sekunde prehitel Nemca Fabiana Riessleja. Tretje mesto je zasedel vodilni po skoku Manuel Faisst. Riiber je vseeno ostal vodilni v svetovnem pokalu, pred Oftebrojem ima po treh tekmah 14 točk prednosti.

??  ?? v kategoriji do 61 kilogramov, je po dolgih devetih mesecih spet nastopila na tekmovanju in