Delo (Slovenia)

Začenja se boj za paradni ples Uefe

- Tretji dan svetovnega prvenstva v plavanju mesto. Peter John Stevens zasedel 15. sezona 2022/23 v nogometni ligi prvakov. V prvem kolu že čaka slovenski prvak Maribor, Žreb 3. kola kvalifikac­ij bo 18. julija, Finale lige prvakov 2022/23 bo 10. junija v Is

je bil prav poseben za slovenski tabor. Upal je na vsaj eno inalno uvrstitev, ki je za naše reprezenta­nte na tem tekmovanju ni bilo od Kazana 2015 in takrat Dugonjićev­ega 5. mesta na 50 m prsno. Prav v tej disciplini pa včeraj v polinalu le ni bil kos najboljšim in tako je s 27,71

Sodeč po dopoldansk­em predtekmov­anju je bil inale za Slovenijo bližje na 200 m prosto med plavalkami, saj je najprej presenetil­a Janja Šegel (na fotograiji) in bila takrat 7., toda večerni polinalni razplet je nato drugače zasukal razmerja moči – Katja Fain, slovenska favoritinj­a pred SP, je bila 13. (1:58:00), Šeglova pa mesto za njo (1:58,10). Junak dneva na prvenstvu je bil Italijan Thomas

Natančno enajst mesecev in 20 dni bo dolga

Danes jo bodo odprli v Reykjaviku, kjer se bodo na turnirju predkola kvaliikaci­j za LP merili štirje klubi iz Estonije, Islandije, San Marina in Andore (inale bo v petek), le zmagovalec pa se bo prebil v 1. kolo kvaliikaci­j za paradno športno tekmovanje v Evropi.

ki bo igral z beloruskim Šahtarjem (6. in 13. julij), zmagovalec bo 19./20. in 26./27. julija igral proti zmagovalcu para Zrinjski vs. Šerif.

četrto, zadnje kolo kvaliikaci­j pa bo 16./17. in 23./24. avgusta. Znanih je 26 klubov, ki bodo del skupinskeg­a dela lige prvakov (šest kol od 6./7. septembra do 1./2. novembra), v prvem bobnu bodo Real, Eintracht, ManCity, Milan, Bayern, PSG, Porto in Ajax.