Slovenske Novice

Tars Stars je stari novi šampion

-

Na ljubljansk­em hipodromu Stožice so bile elitne kasaške dirke. V ospredju je bila prestižna rejska dirka – Šampionat Slovenije, ki je vsako leto eden od vrhuncev kasaške tekmovalne je sezone. Po dveh tekih na 1600-metrski stezi ta laskavi naslov že tretjič v bogati tekmovalni karieri osvojil Tars Stars na vajetih Ljutomerča­na Janka Sagaja s kilometrsk­im časom 1:14,9. Na drugo mesto se je uvrstil Didier Blue na vajetih Viktorja Dolinška in na tretje Peterka I. na vajetih Milana Žana, oba KK Stožice Ljubljana. Skupni nagradni sklad je bil bogat, kar 5000 evrov, kar je bil doslej daleč najbolje plačani Šampionat v zgodovini Slovenije. Skupaj je v osmih kasaških dirkah na dobro pripravlje­ni stezi v Stožicah nastopilo 70 konj iz vseh slovenskih klubov in društev. M. T.

?? FOTO: KZS ?? Tars Stars je osvojil že tretjo lovoriko v kasaškem šampionatu Slovenije.