UMthembu unqobe iSani Stagger

Ubezilungiselela iComrades

Ilanga - - Ezemidlalo - MZWAMANDLA ZONDI

UBONGUMUSA Mthembu ube yingqwele yeSani Stagger Marathon ebingoMgqibelo eSani Pass, e-Underburg ngesikhathi esingu-3:13:27 kwathi uNkosinathi Duma walala isibili.

UMthembu oyingqwele yeComrades Marathon yanonyaka, uthi usebenzise lo mjaho ukuzilungiselela iComrades Marathon yangonyaka ozayo.

Kwabesifazane umhlanganiso udliwe nguLisa Collett evule igebe lika-5km kuNatasha Malan.

UMuziwenkosi Mjaja noSanelisiwe Mbanjwa badle umhlanganiso kwiJosiah Gumede Marathon kwathi uBonginkosi Zwane noSimone Verster banqoba iHope Challenge ye-Ethekwini Athletics Club.

Isiyonke imiphumela yeSani Staggerihambe kanje, kwabesilisa: 1.Bongumusa Mthembu 3:13:27; 2. Nkosinathi Duma 3:17:05; 3.Phillip Shezi 3:19:47. Ku-39 kuya ku-39: 1. Philip Shezi 3:19:47. Ku-40 kuya ku-49: 1.Skhumbuzo Dlamini 3:21:49. Ku-50 kuya ku-59: 1. Mbongeni Sosibo 3:31:46. Ku-60 kuya phezulu: 1.Guy Nottingham 4:50:56.

Kwabesifazane: 1.Lisa Collett 4:21:06; 2.Natasha Malan 4:46:23, 3. Roxanne Vale 4:51:20. Ku-35 ku-39: 1.Debbie Ivins 4:59:39. Ku-40 kuya ku-49: 1.Lisa Collett 4:21:06. Ku-50 kuya ku-59: 1.Colleen Mc Grath 5:26:26.

EyeSani Stagger Half Marathon, kwabesilisa: 1.Solicitor Manduwa 1:13:52; 2.Lovemore Chabata 1:20:01; 3.Minenhle Ngcobo 1:28:31. Ku-35 kuya ku-40: 1.Lovemore Chabata 1:20:01. Ku-40 kuya ku-49: 1.Solicior Manduwa 1:13:52. Ku-50 kuya ku-59: 1.Shane Skidmore 1:52:20. Ku-60 kuya ku-69: 1.Clive Willows 2:15:36. Ku-70 kuya phezulu: 1.Robin Honneysett 3:53:07.

Kwabesifazane: 1.Alison Wasserfall 1:53:01; 2.Jeanette Jordan 1:58:03; 3.Pierrel MarieAgns 1:59:15. Ku-35 kuya ku-39: 1. Fiona Braithwaite 2:59:54. Ku-40 kuya ku-49: 1.Ronelle Vermaak 2:14:13. Ku-50 kuya ku-59: 1. Jeanette Jordan 1:58:03. Ku-60 kuya ku-69: 1.Ann J Williams 2:53:10.

EyeJosiah Gumede Marathon, kwabesilisa: 1.Mziwenkosi Mjaja (Nedbank) 2:31:37; 2.Brian Sikhakhane (Ind) 2:33:22; 3. Thulani Duma (Nedbank) 2:38:41. Ku-40 kuya ku-49: 1.Vusi Sokhela (Maxed Elite) 2:45:50. Ku-50 kuya ku-59: 1.Bethuel Mlambo (Nedbank) 3:07:52. Ku-60 kuya phezulu: 1.Jan Shaw (Save Orion) 5:03:30.

Kwabesifazane: 1.Sanelisiwe Mbanjwa (Phantane) 3:22:23; 2.Xoli Madida (Natal Carbs) 3:25:22; 3.Zinhle Shabalala (KRS) 3:28:39. Ku-40 kuya ku-49: 1. Nonsikelelo Mbambo (Natal Carbs) 3:43:01. Ku-50 kuya ku-59: 1.Sharda Narathum (Eskom A K) 4:58:24.

Eye-21km kwabesilisa: 1.Sitila Matilolo (Ind) 1:24:55; 2.Lucky Mthabela (Drakensburg) 1:33:13; 3.Isreal Nhlanhla (Ezakheni) 1:35:19.

Kwabesifazane: 1.Nontobeko Mlambo (Loskop Gijimas) 1:41:32; 2.Mary Mvelase (Nedbank) 1:46:01; 3.Pretty Hlongwane (Maxed Elite) 1:47:55

Eye-10km kwabesilisa: 1. Mandisa Kubheka (Pamoja) 30:05; 2.Buti Isaac Mokoena (Harrismith) 31:05; 3.Lizwi Mbuyisa (Loskop Gijimas) 31:15.

Kwabesifazane: 1.Minenhle Mncube (Loskop Gijimas) 42:26; 2.Hlobisile Madida (Newcastle Harr) 44:10; 3.Babongile Memela (Protea Striders) 44:26.

Eye-Hope Challenge and Abstinence Run Half Marathon kwabesilisa: 1.Bonginkosi Zwane (Ind) 1:11:29; 2.Simphiwe Zulu (Hollywood Bets) 1:13:43; 3.Sipho Ngxongo (Ulundi Striders) 1:15:17. Ku-35 kuya ku-39: 1.Sipho Ngxongo (Ulundi Striders) 1:15:17. Ku-40 kuya ku-49: 1.Simphiwe Zulu (Hollywood Bets) 1:13:43. Ku-50 kuya ku-59: 1.Garret Robson (Stdenham) 1:45:54. Ku-60 kuya phezulu: 1.Patrick Lurrele (Manden Harr) 1:52:47.

Kwabesifazane: 1.Simone Verster (KPMG) 1:43:12; 2.Roshini Natasen (Highway) 1:53:52; 3. Tamsyn Edgcumbe (Ind) 1:58:39. Ku-35 kuya ku-39: 1.Nokwazi Zulu (Ind) 2:03:42. Ku-40 kuya ku-49: 1. Simone Verster (KPMG) 1:43:12. Ku-50 kuya ku-59: 1.Roshini Natasen (Highway) 1:53:52. Ku-60 kuya phezulu: 1.Johanna Taljaard (Toti) 2:30:37. Eye-10km, kwabesilisa: 1.Mbuleli Mathanga (Phantane) 32:13; 2.Wiseman Mthembu (Amabutho) 33:27; 3.Ayanda Ngcobo (Phantane) 33:49. Kwabesifazane: 1.Neiliswe Biyela (Phantane) 50:13; 2.Anele Dlomo (M/Burg) 50:26; 3.Sarah Kruger (Nedbank) 52:17.

ISITHOMBE NGABE: BACKPAGEPIX

IBANYANA Banyana idlulele kuma-semi final kwiWoman’s Africa Cup of Nations eqhubeka eGhana. IBanyana ibambane neZambia kuba ngu-1-1 kowokugcina wamaqoqo. Izenzele umsebenzi waba lula ihlula iNigeria ngo-1-0 ne-Equatorial Guinea ngo-7-1. IBanyana izobhekana neMali kowesemi final kusasa ngoLwesibili kanti owamanqamu uzokuba ngoMgqibelo.

Newspapers in Zulu

Newspapers from South Africa

© PressReader. All rights reserved.