Tisan Lojistik, bu yıl 6 milyon liralık lowbed araç yatırımı yaptı

Özel Ekler - - ANASAYFA - MERSİN

Lojistik sektörünün yeni firmalarından Tisan Lojistik, son bir yıldır proje taşımalarına yönelmiş durumda. Ağırlıklı iş makineleri ve fabrika ekipmanları taşıyan Tisan Lojistik, bu yıl 6 milyon liralık lowbed araç yatırımı yaptı. 2014 yılında kurulan Tisan Lojistik’in bir yıldır proje taşımacılığı yaptığını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Öcal, komşu ülkelerde yaşanan karışıklıklar nedeniyle yurtiçi taşımalarına odaklandıklarını belirtti. Özmal araçlarla 100 tona kadar yük taşıdıklarını ifade eden Öcal, 400 tona kadar ağırlığı olan yükleri de iş ortaklarıyla taşıdıklarını kaydetti. Bugün itibarıyla 15 özmal araçlarının bulunduğunu kaydeden Öcal, 30 adet de ağır yük taşıma modülü ile lowbed yük taşımacılığı yaptıklarını aktardı.

2017 yılını hedefledikleri ciroyla kapatacakları bilgisini veren Lokman Öcal, 2018 yılında ise Irak’taki gelişmelere paralel olarak yüzde 50 büyüme öngördüklerini söyledi. “Siyasi kriz çözülürse proje taşımacılığı faaliyetleri daha da güçlenir” diyen Öcal, ayrıca bu yıl 6 milyon TL kaynakla lowbed araç yatırımı yaptıklarını, 2018’in ilk çeyreğinde de yeni yatırımlar planladıklarını bildirdi. Grup firmalarından Seçsan Treyler ile de dorse lowbed üretimi yaptıklarını dile getiren Öcal, 3 ila 8 dingil arası her tipte üretim yapa- bildiklerinin altını çizdi. Bu yıl hidrolik aks üretimine de başladıklarını kaydeden Lokman Öcal, aylık 30 aks üretim kapasiteleri olduğunu belirtti. 2018 yılında sadece Ortadoğu değil, Avrupa’ya da imalat yapmak istediklerini anlatan Lokman Öcal, yurtiçi ve dışındaki gelişmeleri takip ettiklerini, en son Kasım ayında Fransa’da düzenlenen Unlimited İnnovation’a katıldıklarını söyledi.

2018 yılında mal ve hizmet ihracatı ağını genişletmeyi amaçladıklarını kaydeden Öcal, “İhracat taşımaları bizim için önemli. Yatırımları artırarak, ihracata ağırlık vereceğiz. Sektör oyuncuları için kârlı bir yıl olacağını öngörüyoruz. Planladığımız yatırımları yapabilirsek, 60 olan çalışan sayımızı da yüzde 50 artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.