DENİB’ n yıldız hracatçılarına ödül

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" , Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 2016-2017 yılında DENİB üzerinden imalatçı/ihracatçı bazında ihracat yapan ve sektörlerinde 1’inci olan DENİB üyesi 78 firmaya ödülleri, Bakan Nihat Zeybekci ve TİM Başkan vekili / DENİB Başkanı Süleyman Kocasert tarafından takdim edildi. Bakan Zeybekci, 2017 yılı genelinde yakalanan yüzde 7,4'lük büyüme rakamına değindi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"2017 yılında yakaladığımız yüksek büyüme rakamıyla G-20 ülkeleri arasında zirveye yerleştik. Çin, Almanya, ABD gibi ekonomi devlerini geride bıraktık. Bu dönemde büyümeye ihracat da pozitif katkı sağladı. Ne kadarlık ihracat yaparsa yapsın, ihracatçılar bizim göz bebeğimiz. İhracatçılarımız, üreterek büyüyen Türkiye'nin geleceği… Bugün, 2016 ve 2017 yıllarında en çok ihracat yapan ve Denizli ihracatını parlatan yıldızları tebrik ediyorum.”

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert; 2017 yılında hedeflerin aşıldığını belirtti ve 157,1 milyar dolarlık ihracat ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek ikinci ihracat rakamına ulaşıldığının altını çizdi. Kocasert konuşmasını şöyle sürdürdü: "2017 yılında; DENİB tarafından kayda alınan ihracat rekor kırarak 2 milyar 450 milyon dolar oldu. Denizli ihracatı ise, 2014 yılından sonra ilk kez 3 milyar dolar sınırını aştı. Bugün, 2016 ve 2017 yıllarında en çok ihracat gerçekleştirerek ödül alacak olan 78 üye firmamızı tebrik ediyorum, bu ödül töreninin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve ilgilerinden dolayı tüm katılımcılara şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.