Londra'da 2'nc TTM h zmete başladı

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 Günlük Eylem Planı'nda işaret ettiği yeni Türkiye Ticaret Merkezi (TTM) açılışlarına devam ediyor. Türkiye'nin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda, değişen rekabet koşullarına ve ihtiyaca uygun olarak ihracatın gelişmesine olanak sağlamak amacıyla TİM tarafından hayata geçirilen Türkiye Ticaret Merkezleri projesi kapsamında İngiltere'de Ocak ayında açılan Bilişim TTM'nin ardından, bu kez seramik sektöründe hizmet verecek Londra Seramik TTM ofisi, 12 Eylül günü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle tarafından törenle açıldı. Londra'da açılan TTM, dünyaca ünlü markaların bulunduğu Clerkenwell bölgesinde, “26, St. Cross Street, London EC1N 8UH” adresinde hizmet verecek.

İngiltere’de uluslararası ölçekte iş yapan şirketlerin ofislerinin yer aldığı Clerkenwell semtinde bulunan TTM, beş katlı bir binada toplam 960 metrekarelik alanda hizmet veriyor. Türkiye Ticaret Merkezi, 13 firmaya ev sahipliği yapıyor.

35 yen TTM Of s açılacak

@turkihracat Açılışta bir konuşma yapan TİM Başkanı İsmail Gülle, Türkiye Ticaret Merkezleri'nin TİM'in en önemli projeleri arasında yer aldığını kaydederek, “Dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezlerinden birisi

trihracatcilarmeclisi

@turkiyeihracatcilarmeclisi olan Londra'da Seramik TTM Ofisimizin açılışını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar, Londra'nın yanında ABD'de Şikago ve New York, İran'da Tahran ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde Dubai'de olmak üzere 4 ülkedeki

Turkish Exporters Assembly 5 farklı şehirde 12 ticaret merkezimizi faaliyete geçirdik. Londra'daki seramik ofisimizle birlikte bu sayı 13'e ulaştı. Önümüzdeki dönemde de Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu gibi 35 yeni ülke ve şehirde TTM ofisleri açılacak” diye

Türkiye İhracatçılar Meclisi

Londra’dak Seram k TTM, T caret Bakanı Ruhsar Pekcan, TİM Başkanı İsma l Gülle ve davetl ler n katıldığı törenle h zmete açıldı. TİM Başkanı Gülle, “4 ülkedek 5 farklı şeh rde 12 T caret Merkez m z faal yete geç rd k. Londra'dak Seram k Of s m z le b rl kte bu sayı 13'e ulaştı” ded .

konuştu. Dünyanın dört bir yanında açılması planlanan TTM ofisleri ile hedef pazarlarda etkinliğin artırılması, ürün çeşitliliğinin genişletilmesi ve Türkiye markasının tanıtılmasının hedeflendiğini vurgulayan TİM Başkanı, “Bu merkezler, görev itibarıyla bünyelerinde Türk mağazaları, depoları, showroomları barındıran; bulundukları ülkedeki firmalarımıza, hukuki ve mali danışmanlık sağlayan yapılar olarak çalışıyor. Türkiye'nin 2023 İhracat Strateji Hedefleri doğrultusunda, ilk ticaret merkezimizi 2017 yılında faaliyete geçirmiştik. Bugün Londra'da yeni bir açılıştayız. İngiltere ile ticari ilişkilerimizi daha da ileri taşımak adına 2018 yılı Ocak ayı içerisinde Londra TTM bilişim sektörümüz faaliyete başlamıştı. Şimdi ise seramik sektörümüz faaliyete başlıyor. İngiltere, bilhassa seramik sektöründe Avrupa'daki en büyük alıcılarımızdan biri” dedi.

Moda, mob lya, gıda ve mücevher sektörler de eklenecek

Önümüzdeki süreçte Londra TTM bünyesine moda, mobilya, gıda ve mücevher sektörlerinin de dahil edileceğini ifade eden Gülle, bu sayede hem İngiltere'ye hem de Avrupa'ya olan ihracatın büyük bir ivme kazanacağının altını çizdi.

TTM ile ilgili detaylı bilgiye www.ttcenter.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.