Kağan Döküm, lk dokuz ayda hracatını yüzde 54 artırdı

Özel Ekler - - ANASAYFA - SANİYE BULDUK / KONYA

Alüminyum, çinko, bakır alaşımlarının dökümü ve talaşlı imalatını yapan Kağan Döküm, bunların yanı sıra metal enjeksiyon döküm kalıplarının tasarımı, otomotiv yedek parça, aydınlatma, makine, ziraat endüstrisi ve tanker ekipmanları alanında da faaliyet gösteriyor.

2017 yılında üretim kapasitesini artırmak amacıyla makine ve otomasyon yatırımı yaptıklarını belirten Kağan Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Semiz, söz konusu dönemde cirolarının yüzde 20 arttığını kaydetti. Bu yılın ilk dokuz ayını da verimli geçirdiklerini söyleyen Semiz, “İhracatımız 2017’nin ilk dokuz ayına göre yüzde 54 arttı. Bu anlamda hedefimize ulaştığımızı söyleyebiliriz. Almanya, Hollanda, Fransa, İtalya ve Çin başlıca pazarlarımız oldu” dedi.

"Bu yıl c roda yüzde 18 artış öngörüyoruz"

Bu yıl sonu için ciroda yüzde 18 artış öngördüklerini aktaran Mustafa Semiz, “2019 yılında ise yüzde 23’lük büyüme hedefliyoruz. Alüminyum döküm sektörünün Türkiye’de hızlı büyüme ivmesini koruyacağını öngörüyoruz. Firma olarak da sektörün gelişimine paralel pazardaki konumumuzu korumak istiyoruz” diye konuştu.

1988 yılında kurulan firmalarının Yeni ürün ve proses geliştirme çalışmalarında müşterilerie çözüm ortağı olarak sektörde 30 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Kağan Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Semiz, “Enjeksiyon pres kalıplarının tasarımı ve imalatı , demir dışı metallerin dökümü ve talaşlı imalat alanında edindiği deneyim ve güçlü teknik kadrosu ile müşterilerimize yüksek kalitede ürün sunmaktayız. Müşteri istekleri doğrultusunda üretilen mamullerin yanı sıra kendi standart ürünlerinin kalıplarını CAD/CAM ortamında oluşturduklarını ifade eden Kağan Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Semiz, “Daha sonra döküm similasyonu programı yardımıyla kalıbın mühendislik analizlerini yaparak, üretiyoruz” dedi.

"Son teknoloj mak nelerle altyapıyı güçlend rd k"

Öte yandan global pazardaki gelişmelere ayak uydurabilmek için kalite profilini ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001 kalite yönetim sistemleri ile belirleyerek, son teknoloji ürünü makine ve diğer ekipmanlar ile üretim altyapısını güçlendirdiklerini ifade eden Semiz, “Ayrıca personelimizin her alanda sürekli eğitimine önem veriyoruz. İnsan kaynağı ve teknolojiye yapılan yatırım ile müşteri memnuniyetini sağlamak ve kaliteli ürün sunmak anlayışı ile faaliyet gösteriyoruz. Müşteri memnuniyetini sürekli sağlamak amacıyla yeni ürün ve proses geliştirme çalışmalarında, müşterilerimize çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.