Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM Başkanı İsmail Gülle ve TİM Heyetini kabul etti

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü’nde kabul etti. TİM Başkanı İsmail Gülle “Cumhurbaşkanımızın da bizlere verdiği destek ile ihracat hak ettiği yere gelecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hedefimiz bellidir: Hedef dış ticaret fazlası veren Türkiye’dir” mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİM Başkanı İsmail Gülle ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Toplantıda, son dönemlerde Türkiye’ye yönelik döviz kurları üzerinden oynanan ekonomik tuzakların bozulmasında kritik öneme sahip ihracatın güçlendirilmesi için atılacak adımlar masaya yatırıldı. Görüşmede Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanımızın desteğiyle ihracat hak ettiği yere gelecektir

TİM Başkanı İsmail Gülle, ihracat ailesinin Türkiye’nin yerli gücü ve Türkiye’nin milli gücü olduğunu belirterek “Hiçbir tereddüttüm olmadan şunu ifa- de etmeliyim ki, ihracat ailesi ülkemize kurulacak tuzakları bozacak en kritik yapılardan biridir. Döviz kurları üzerinden ülkemize karşı oynanan oyunları, döviz kazandırıcı faaliyet- leri genişleterek yine biz bozacağız” dedi. Gülle, “Ülkemizde bugün olduğu gibi önümüzdeki dönemde çok daha büyük bir ihracat sıçraması için gerekli altyapı oluşturulacaktır. Cumhur- başkanımızın da bizlere verdiği destek ile ihracat hak ettiği yere gelecektir. Sizlerden aldığımız hedefler doğrultusunda ihracatı orta vadede 200 milyar dolarlara çıkaracağız. Bundan kimse- nin şüphesi olmasın. Hedefimiz bellidir: Hedef dış ticaret fazlası veren Türkiye’dir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kasım 2014’ten beri Çankaya Köşkü’nde kabul gerçekleştirmemişti. Böy- lece yaklaşık 4 yıl aradan sonra Çankaya Köşkü’nde ilk kez kabul gerçekleştirildi.

TİM Heyeti ile görüşmesi Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen kabul, 1 saat 20 dakika sürdü.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.