TİM’den dünya çapında kampanya

Özel Ekler - - ANASAYFA -

TİM, İstanbul Havalimanı’nın açılışı kapsamında “Dünya küçülüyor, ihracatımız büyüyor” sloganıyla başlattığı tanıtım kampanyasıyla Türkiye’den artık daha fazla ürün çeşidinin zamanında ulaştırılacağı mesajını tüm dünyaya duyurdu.

İstanbul yeni havalimanına kavuştu. Dünyanın en büyük ve en modern havalimanı olacak İstanbul Havalimanı’nın ilk fazı Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yıldönümünde 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla törenle açıldı. İstanbul Havalimanı’nın açılış törenine devlet başkanları ve dünyanın dört bir yanından üst düzey konuk katıldı. TİM, İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışını ve ihracata etkilerini dünyaya duyurmak amacıyla uluslararası kampanyaya imza attı. Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) iletişimini yönettiği yurt içi ve yurt dışı kampanya ile dünyanın dört bir yanında İstanbul Havalimanı’nın kargo kapasitesiyle Türk ihracatçısının gücüne dikkat çekiliyor. “Dünya küçülüyor, ihracatımız büyüyor” sloganıyla başlatılan dev tanıtım kampanyasıyla İstanbul Yeni Havalimanı’nın kargo kapasitesi ve lojistik üssü ile Türkiye’den artık daha fazla ürün çeşidinin dünyanın dört bir yanına zamanında ulaştırılacağı mesajı verildi.

Yeni havalimanı yeni rekorlar getirecek

TİM Başkanı İsmail Gülle, “Cumhuriyetimizin 95’inci yılını, İstanbul’un yeni havalimanı ile kutluyoruz. Türkiye’nin ihracat ailesi olarak başta Cumhurbaşkanımız Recep Erdoğan’a, milletimize ve bu eserde emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. İhracatçılar olarak bugün hem gururlu hem de çok heyecanlıyız. Ürünü zamanında yerine teslim edebildiğinizde ihracatta güçlü olursunuz. Lojistik bunun en temel yapı taşırıdır ve bu alanda sağlam altyapıya sahip olan bir adım öne geçer” dedi. İstanbul Havalimanı’nın ihracat yarışında Türkiye’yi bir adım öne taşıyacağını ifade eden Gülle, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni havalimanımız ihracatta yeni rekorlara imza atmamızı sağlayacak. 1,6 milyon metrekare lojistik alanı ve 5,5 milyon ton kargo kapasitesiyle İstanbul Yeni Havalimanı, daha fazla ürünümüzü dünyaya ulaştırmak açısından bizi çok mutlu ediyor. Bu heyecanımızı dünyanın her yerine duyurmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile görüşmelerimiz sonucunda dev bir kampanya başlattık.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.