Yaptığı yatırımlar Petroyağ’a Sektörel Performans Büyük Ödülü’nü getirdi

Özel Ekler - - MERCEK - KOCAELİ

Endüstriyel yağ üreten Petroyağ, Ar-Ge, ihracat ve markalaşma alanlarında yaptığı yatırımlarla, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından bu yıl 11’nci kez verilen Sektörel Performans Büyük Ödülü’nün sahibi oldu. Kocaeli’de düzenlenen törende ödülü KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı’ndan alan Petroyağ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Soysal, “Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu daralma ve resesyona rağmen Ar-Ge, ihracat ve markalaşma alanında yaptığımız yatırımlar ile Sektörel Performans Büyük Ödülü’nü almaya hak kazandık. Bu ödül doğru hamleler yaptığımızı gösteriyor dedi” dedi. Pazarda her zaman yeni alanlar bulduklarını ifade eden Soysal, “Bu alanlarda çalışabilmek ve inovatif ürünler geliştirebilmek için Ar-Ge yatımları yaptık. Bu yöndeki faaliyetlerimiz halihazırda sürüyor” dedi.

“Endüstriyel yağlar alanında Ar-Ge merkezi açan ilk kuruluş olduk”

Öte yandan endüstriyel yağlar alanında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-e merkezi açan ilk kuruluş olduklarını belirten Ünal Soysal, “Gelişmiş ülkelerin çok iyi başardığı üniversite ve sanayi iş birliği konusunda kayda değer çalışmalar yaptık. Üniversiteler ile işbirliğine giderek, akademik çalışmaların sanayi ile ortak ilerlemesi ile Ar-Ge alanında daha sistematik ilerleme kaydettik” diye konuştu.

Ayrıca son üç yıldır ihracata ağırlık verdiklerini ve bunun karşılığını almaya başladıklarını söyleyen Soysal, “Yurt- dışında, tüm sektör fuarlarına katılıyoruz. Bugün itibarıyla 37 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ülkelerin 15’inde distribütörlerimiz var. Alüminyum sektöründe hadde yağlarında neredeyse Türkiye’nin tüm soğuk hadde talebini karşılıyoruz. Yurtdışında da pazarımızı büyütmeye odaklandık. Güney Amerika ve doğu Avrupa’daki alüminyum fabrikaları ile görüşüyoruz. Anlaşma yaptığımız takdirde ihracat oranımızı istediğimiz seviye olan yüzde 30’a getirebiliriz” açıklamasını yaptı.

Global bir oyuncu haline gelebilmek için markalaşmaya da önem verilmesinin zorunlu olduğunu ifade eden Ünal Soysal, “Yapılan işin doğru anlatılması ve verilen sözlerin yerine getirilebilmesi markalaşma sürecinin temel koşullarını oluşturuyor. Daha çok çalışıp Petroyağ markasını sadece Türkiye’de değil, global pazarda bilinir hale getirmek başlıca hedefimiz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.