İşinize Çok Yarayacak 15 Uygulama

Mobil cihazlarınızda günlük yaşamı kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz bazı mobil uygulamaları dikkatinize sunuyoruz.

App Users - - IÇINDEKILER -

PCalc Lite Fiyat: Ücretsiz İşletim sistemi: iOS

iOS için PCalc Lite, güçlü özelliklere sahip, ücretsiz, son derece esnek bir bilimsel hesap makinesi. Ayrıca birçok eklentisi var.

Temel paket, trigonometrik ve logaritmik fonksiyonlar, bir radyan modu, geri alma ve yeniden hesaplama işlemleri sunmanın yanı sıra birim dönüştürmeye de yardımcı oluyor. Daha fazla güç arayan kullanıcılar, uygulama içi satın alma işlemleriyle ek özellikler ve işlemler satın alabilir veya $9.99’a tam sürümü alabilirler.

Norton Family Premier Fiyat: $49,99 İşletim sistemi: Android

Norton Family Premier, bir ebeveynin bir mobil cihaz yönetimi ürününden isteyebileceği her özelliği içeriyor ve sizin birden fazla cihazda birden fazla özelliği kontrol etmenizi sağlıyor. Çocuklarınızın Android telefonlarını nasıl kullandıklarının her yönünü izleyemeyeceksiniz, ancak web filtreleme, uygulama izleme ve konum izleme özellikleri ile onlara mobil cihazlarını sorumlu bir şekilde kullanmalarını hatırlatmak için yeterli kontrole sahip oluyorsunuz.

OkCupid Fiyatı: Ücretsiz İşletim sistemi: Android, iOS

OkCupid, geniş bir kullanıcı tabanı ve kolay tanışma araçları içeriyor. OKC, kullanıcıların Garip Çalışkanlar, Sakal Sevenler, Dünya Seyyahları gibi potansiyel eşleşme çağrışımları ile hızlı bir görüntülemeye olanak tanıyan, yeni bir “Tatlar” sistemi gibi özellikleri uygulamalarına eklemeye çalışıyor. Tüm bunlar, OkCupid’in mesajlaşma araçlarına, kişilik testlerine, Instagram entegrasyonuna ve diğer eski favorilere ek olarak verilmekte.

Ücretli bir abonelik, düzeltilmiş arama araçları ve sizi seven kullanıcıları görme gibi diğer özellikleri de sağlıyor.

Smithsonian Eclipse 2017 Fiyatı: Ücretsiz

İşletim sistemi: Android, iOS Smithsonian’ın özel güneş tutulması uygulaması, uzay tutkunlarına, NASA’nın tüm güneş tutulmalarının canlı yayınına doğrudan erişimlerinin yanı sıra SkySafari 5 motorunun desteklediği etkinlik sanal tasvirini de kazandırıyor. Smithsonian Astrophysical Observatory’ın referans amaçlı güneş araştırmasına, geri sayım sayacına ve bulunduğunuz yere göre özelleştirebileceğiniz güneş tutulması yolunun interaktif bir haritasına erişebilinecek yerleşik bir portal da bulunmakta.

Fantastical 2 Fiyatı: $4,99 İşletim sistemi: iOS

Fantastical 2, iPhone için en iyi takvim uygulamalarından biri. Uygulama, hatırlatıcılar, özel etkinlik ayrıntıları, özelleştirilmiş uyarılar ve çok daha fazlası için destek ile birlikte geliyor. Fantastical 2, dikteyi de destekliyor, böylece yalnızca bir ses komutu ile et-

kinlikler oluşturabiliyorsunuz. Fantastical 2, iOS ile birlikte gelen standart Takvim uygulamasının yerine her cephede daha iyi özellikler sunuyor.

Tasker Fiyatı: $2.99 İşletim sistemi: Android

Android’teki kullanışlı uygulamalarından biri olan Tasker, işleri hızlı bir şekilde yapmak isteyen herkes için mükemmel bir araç. Uygulama, seçtiğiniz görevleri otomatik olarak gerçekleştirilmesi için ayarlamanıza izin veriyor. SMS mesajlarını otomatik olarak göndermek, tarayıcınızı açmak ve bir web sayfasına gitmek ve başka görevler için ayarlayabiliyorsunuz.

Castro Fiyatı: $3.99 İşletim sistemi: iOS

Pek çok iyi podcast uygulaması olsa da, iyi birine sahip olmak için biraz para vermek gerekiyor. Castro, diğer podcast yöneticilerine kıyasla biraz farklı şeyler yapıyor; aboneli podcast’lerinizin yeni bölümlerini sıralamak için bir e-postaya benzer bir gelen kutusu sunuyor. Kullanıcıların sonradan dinlemek için önceden plan yapmalarına izin vererek, uygulamanın otomatik olarak indirdiklerini ve kullanıcının istediklerini kuyruğa alıyor. Castro, alışılmadık iş akışına ek olarak, oynatma denetimleri, uyku zamanlayıcısı, keşif ve paylaşım araçları, notları gösterme ve karşıdan yükleme yönetimi gibi çeşitli güzel özelliklere de sahip.

Pocket Casts Fiyatı: $3.99 İşletim sistemi: Android

Pocket Casts, arzu ettiğiniz tüm programlamaları bulmanıza yardımcı olan geliştirilmiş bir podcast uygulamasıdır. Uygulamada, şovlarınızı

oynatabilir, daha sonra kullanmak üzere kaydedebilir ve aboneliklerinizi yönetebilirsiniz. Aracın önbelleğine bir Android akıllı saati de eklerseniz, uygulama Android Wear ile de entegre olur.

Just Press Record Fiyatı: $4.99 İşletim sistemi: iOS

Just Press Record, iPhone, iPad ve Apple Watch için çok yönlü, tek dokunuşlu bir kayıt uygulamasıdır. Ayrıca, kolay not alımı için yerleşik transkripsiyon özellikleri gibi bazı kullanışlı özellikler getiriyor. Kullanıcılar, bir kilit ekranından veya bildirim aracından uygulama simgesine uzunca bir süre basarak kayıt yapabilirler. (Ayrıca, Apple’ın akıllı saatlerinden birine sahipseniz, Just Press Record için bir Apple Watch Complication var.) Uygulama, çeşitli dil desteği ve noktalama komutlarıyla konuşmayı yazdırabiliyor. Kayıtlar tarih ve saate göre sıralanıyor ve manuel olarak yeniden adlandırılabiliyor. Transkripsiyon, kayıtlar arasında belirli terimler için arama yapmanıza da olanak tanıyor. Kayıtlar ve yazışmalar iCloud ile senkronize ediliyor ve onları çeşitli uygulamalarla paylaşabiliyorsunuz.

Poweramp Fiyatı: $1.99, 15 gün ücretsiz deneme İşletim sistemi: Android

Telefonunuzun müzik çaları muhtemelen tamamen kendi kendine hizmet verebilen bir uygulamaysa da, bir çok özellikle birlikte gelen üst seviyede bir müzik çalar arayan kullanıcılar, Android’deki en popüler müzik çalar uygulamalarından biri olan Poweramp’ı denemek isteyebilirler. Poweramp, MP3, OGG ve FLAC gibi çeşitli müzik formatlarının yanı sıra çeşitli ön ayarlarla on bantlık bir ekolayzır ile uyumluluk sağlıyor. Kullanıcılar uygulamayı, sürekli çalma, parça geçişlerini sağlama ve albüm kapak resimlerini indirecek şekilde ayarlayabilirler. En iyi tarafı da 15 gün boyunca Poweramp’ı, uygulamanın verdiği tüm ekstraları beğenip beğenmediğinize karar vermeniz için ücretsiz deneyebiliyorsunuz ve daha sonra bir anahtar satın almanız gerekiyor.

iA Writer Fiyatı: $3.99 İşletim sistemi: iOS

Çok sayıda mükemmel mobil ofis uygulaması var, ancak iA Writer, sayısız kullanışlı özelliğe sahip olan son derece temiz ve pratik bir yazma uygulaması olarak öne çıkıyor. Özünde, düz bir metin editörü olan iA Writer, resim, tablo ve metin dosyalarının gömülmesinin yanı sıra geçerli cümle, paragraf veya sözdizimi öğelerini görsel olarak vurgulayan bir odaklanma modu içeriyor ve kullanışlı makrolar eklemenize izin veren özelleştirilebilir bir klavye çubuğuna sahip. Bulut de-

polama desteği, sayısız dışa aktarma seçenekleri ve diğer özellikler onun şık ve güçlü bir mobil metin editörü olmasını sağlıyor.

Solid Explorer Fiyatı: $1.99 İşletim sistemi: Android

Android’in avantajlarından biri, dosya sistemine erişebilmeniz ve klasörlerinizi ve belgelerinizi düzenleyebilmenizdir. Başka ücretsiz dosya yöneticileri olsa da, ücretli Solid Explorer daha iyidir, temiz bir Materyal tasarım stiline sahipken, iki pencereli arayüzü telefonlara ve tabletlere getiren etkileyici bir Android dosya yöneticisidir.

Sürükleyip bırakma desteği ile birleştirilen iki bağımsız keşif paneli, dosyaları farklı yerlere kopyalamayı kolaylaştırıyor ve hatta Drive ve Dropbox gibi bulut depolama hizmetlerine göz atmak için bir panel ayarlayabiliyorsunuz. Solid Explorer ayrıca. ZIP, .TAR ve .RAR gibi arşivlenen dosyaları da destekler. Solid Explorer, USB OTG desteği, FTP sunucusu eklentisi ve benzeri yeni özellikler getiren çok çeşitli eklentileri de desteklemektedir.

Reeder 3 Fiyatı: $4.99 İşletim sistemi: iOS

İlk Reeder, sınıfının en iyisi bir RSS okuyucusuydu ve Reeder 3, öncüllerinin üzerine Feedly, Feed Wrangler ve Feedbin gibi çeşitli haber bülten hizmetlerini destekleyen temiz, özellik dolu bir iOS haber okuyucu uygulaması sunmak için hazırlandı.

Uygulama, öyküleri yoğun, pratik e-posta tarzı listelerde görüntüler ve temiz bir makale görüntüleyici, reklamları ve diğer gereksiz fazlalıkları kaldırır. Kaydırma denetimleri, liste görünümünde kullanıcı tarafından konfigüre edilebilen işlemlerin yanı sıra makale görünümünden tam web sitesine hızla geçmenize olanak tanır. Buna ek olarak, uygulama Pocket, Pinboard ve Evernote gibi çeşitli paylaşım servislerini de destekliyor.

AccuWeather Platinum Fiyatı: $2.99 İşletim Sistemi: Android

Daha iyi hava tahminleri almak ve çevrenizdeki gelişmeler hakkında en güncel bilgileri almak istiyorsanız, AccuWeather Platinum’u kontrol edin. Uygulama size sokak seviyesine kadar koşullar verebilir. Ayrıca, gezi sırasında şemsiyenizi yanınıza alıp almamaya karar vermenize yardımcı olması için hava durumu bildirimlerini ve diğer bilgileri gönderir.

Nova Launcher Prime Fiyatı: $0.99 İşletim sistemi: Android

Nova Launcher Prime, Google Play pazar yerindeki en eski ve en popüler uygulama başlatıcılardan biridir. Uygulama, ana ekranda uygulamaları açmak için hareketleri kullanmanızı ve farklı uygulamalar ve klasörler oluşturabilmenizi ve önemsediğiniz uygulamaları gizleyebilmenizi sağlar. Ayrıca hareketlerinizle özel kaydırma efektleri oluşturabilirsiniz. Daha üretken olmak isteyen herkes için kullanışlı bir araç.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.