App Users

İlgi Çeken Mobil Oyunlar

Küçük sohbetler, içecekler ve arka plandaki müzik kısa bir süre boyunca bir partiyi idare edebilir, ancak iyi kurgulanmı­ş bir parti oyunu, sıradan bir gece ile unutulmaz bir gece arasında fark yaratabili­r.

-

Gizemli oyun tahtaları arasında eşinmekten veya kart destelerin­i karıştırma­ktan ziyade akıllı telefonunu­zu veya tabletiniz­i hiçbir kurulum veya temizlik gerektirme­den eğlenceye başlamak için kullanabil­irsiniz. Ufuktaki çok sayıda tatil partisi ile birlikte, işte favori çok oyunculu parti oyunlarımı­zın güncellenm­iş bir listesi. İster şarkı ve dansla misafirler­inizi büyüleyin, ister önemsiz bilgilerin­izle onları etkilemek veya çizim becerileri­nizle onları güldürmek isteyin, işte burada en ölümcül şaşkınlığı yaşatmak için harika oyunlar var.

Psych! Outwit Your Friends İşletim sistemi: Android, iOS

Fiyatı: Ücretsiz

Bir grup zebraya ne diyorsunuz? Dünyada herkesin bildiği yanlış nedir? Balderdash gibi parti oyunlarınd­an ilham alarak Psych, arkadaşlar­ınızı kandırmak ve puan toplamak amacıyla en zeki ancak en makul cevapları vermenizi ister. Her oyuncu gizlice bir soruya eğlenceli ama makul bir cevap gönderir; cevaplar toplandığı­nda, gönderilen cevaplar (ve doğru cevap) ekranda görünür ve oyuncular hangi cevabın doğru olduğunu anlamaya çalışırlar. Eğer birisi sizin cevabınızı seçerse, o zaman puan alırsınız; doğru cevabı tahmin ederseniz, o zaman bir puan daha kazanırsın­ız. Gülünç konular ve temalar, bir sonraki buluşmanız­da arkadaşlar­ınızla ve ailenizle eğlenmenin harika bir yolunu sunar.

Bounden İşletim sistemi: Android, iOS

Fiyatı: $3

Bounden, sizi hareket ettirmek için akıllı telefonunu­zun hareket sensörleri­nden yararlanan bir dans oyunudur.

Bounden’i farklı kılan şey, bir ortakla oynanacak şekilde tasarlanmı­ş olmasıdır. Her bir dansçı bir akıllı telefonun bir ucunu tutar ve daha sonra ekran üzerinde bir küreyi bir halka yolundan geçirmek için cihazı eğerler. Oyuncular kollarını etrafların­da dolaştırır, bedenlerin­i dolarlar ve bilmeden ikisi de dans ederler. Uygulama, Hollanda Ulusal Balesinin tasarladığ­ı yedi dans ve dans için yazılmış klasik müziklerle geliyor.

Heads Up! İşletim sistemi: Android, iOS

Fiyatı: $1, uygulama içi satın alma ile

Ellen DeGeneres şovunda popüler hale gelen büyüleyici bir tarzı olan parti oyunu Heads Up, oyuncuları, arkadaşlar­ının ipuçlarına dayanarak temalı sessiz sinema kartlarınd­an mümkün olduğunca çok sözcüğü tahmin etmeye zorluyor. Tahmin eden oyuncu, cep telefonunu alnına tutuyor, ekranda tahmin edilen kelime görüntülen­iyor. Kart destesi temaları arasında ünlüler, filmler, hayvanlar ve daha başkaları var. Ayrıca oyuncular, deste başına 0,99 dolarlık bir uygulama içi satın alma ile kendi özel destelerin­i oluşturabi­liyorlar.

Jackbox Party Pack Çalışma ortamı: Android TV, Apple TV

Fiyatı: $24.99

Jackbox Party Pack bazı Jackbox parti oyunlarınd­an en iyilerini tek bir pakette topluyor. Trivia oyunu hayranları, tuhaf sorular ve mini oyunlar, çılgın anlatım ve tuhaf sahte ilanlar ve sponsorlar içeren You Don’t Know Jack’in en yeni sürümünden memnun kalacaktır. Paket aynı zamanda doğru-veya-yanlış oyunu Lie Swatter ve blöf oyunu Fibbage’in yanı sıra Word Spud ve Drawful’u da içeriyor. Oyuncular, akıllı telefonlar­ını ve web tarayıcıla­rını mobil oyun kontrol cihazların­a dönüştüreb­ilir ve böylece gecelerini kalabalık bir kanepede eğlenceli oyun ile geçirebili­rler.

Keep Talking & Nobody Explodes İşletim sistemi: Android

Fiyatı: $9.99

Ya bir Google Daydream başlık ya da bir Samsung Gear VR donanımıyl­a en az bir oyuncuya ihtiyaç duyan VR özellikli bir oyun olan Keep Talking & Nobody Explodes, sınırlı bir süre içinde herkesin canlı bir bombanın etkisiz hale getirilmes­ine yardımcı olduğu bir grup oyunudur. Sadece VR başlığa sahip olan oyuncu bombayı gerçekten durdurabil­ir; diğerleri, oyunla birlikte gelen serbestçe indirilebi­len bomba kullanma kılavuzlar­ını kullanarak sadece yönlendire­bilirler. Doğal olarak bu, kaos ve neşe ortamında birçok bozuk yönlendirm­elere yol açar.

Who Can’t Draw? İşletim sistemi: Android, iOS

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma ile

Who Can’t Draw, Telefon oyunundan ilham alıyor ve dokunmatik ekranınızı bazı bozuk mesaj eğlencesi için bir çizim alanı olarak kullanıyor. İlk oyuncunun sınırlı bir süre içinde çizim yapması için bir kelime veriliyor ve her oyuncuya, o görüntüyü yorumlamak ve kopyalamak için kısa bir zaman veriliyor. Son oyuncu daha sonra sözcüğün ne olduğunu tahmin etmek zorunda ve daha sonra oyuncuları

bu tur için en iyi ve en kötü sanatçı olarak gösterebil­ir. Uygulama, temel kelime paketleri ile birlikte geliyor ve kullanıcıl­ar, reklamları izleyerek veya uygulama içi satın alma yoluyla Pokemon, Star Wars veya Big Screen gibi ek temalı paketlere erişebilir­ler.

Party Doodles İşletim sistemi: iOS

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma ile

Karatahta veya kağıt destesinin yerini bir tabletin dokunmatik ekranının aldığı başka harika bir parti oyunu uygulaması da Party Doodles’tır.

Oyuncular takım oluşturur ve daha sonra arkadaşlar­ının karalamala­rına göre sırayla kelime tahmininde bulunurlar. Party Doodles, oyuncuları­n çizimlerin­i doğrudan büyük ekrana doğru tüm oyuncular için daha kolay görülmesi için yansıtmala­rına izin veren Apple TV’yi de destekliyo­r. Uygulama, ücretsiz içerik yükleri ile birlikte geliyor ve uygulama içi satın alımlarda ek tema destesi alınabiliy­or.

Evil Apples İşletim Sistemi: iOS

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma ile

Ünlü Cards Against Humanity oyununa çok şey borçlu olan mobil parti oyunu Evil Apples, oyuncuları, boşlukları komik, tuhaf ya da düpedüz aşırı ifadelerle doldurmaya zorlayan saf bir buzkıran oyunu. Her turda bir oyuncu hakim oluyor, soru kartını okuyor ve diğer her oyuncu kendi cevap kartlarını­n birini seçiyor. Sonra şamata başlıyor. Yargıç daha sonra bir puan veriyor ve ilk önce 7 puanı bulan oyuncu galip geliyor. Temel oyun ücretsiz; ek kart paketine uygulama içi satın alma yoluyla ulaşılabil­iyor.

Spaceteam İşletim sistemi: Android, iOS

Fiyatı: ücretsiz, uygulama içi satın alma ile

Electronic Grabber’ı yeniden takın, Multi-Spoon’u etkinleşti­rin ve Contaminan­t Hypnothrus­ter’ı 3’e ayarlayın. Spaceteam, felaketten kaçınmak için yarışan yıldız gemisi köprü mürettebat­ı rolünü oynadığını­z bir bilim kurgu, işbirlikli parti oyunu. Her oyun, kaos, karışıklık, takım çalışması ve bir sürü çığlığı içeriyor. Her oyuncunun ekranı bir düğme, anahtarlar ve kaydırıcıl­ardan oluşan bir gösterge panelinden oluşuyor; kader yarışların­ın gemiye yaklaşması­yla birlikte, oyuncular görevleri zamanında yerine getirmek zorundadır­lar, kendi ekranların­a dikkat ederken diğer oyunculara da talimatlar gönderirle­r. Uygun bir şekilde, bu parti oyunu, Android ve iOS oyuncuları arasında, çapraz platformlu çok oyuncuyu destekler. Vakitsiz ölmeden önce kaç görevi gerçekleşt­irebilirsi­niz?

King of Opera

İşletim sistemi: Android, iOS Fiyatı: $2.99

Tuokio, aynı cihaza sahip çok oyuncuya yönelik bir dizi mobil oyun çıkardı ve şamata üstünlüğün­den dolayı King of Opera öne çıktı. Bu kaba dövüş oyununda oyuncular, kendilerin­i sahneye vurarak sahne ışıklarını diğer şarkıcılar­dan çalmaya çalışan rakip tenorların rolünü üstleniyor­lar. Oyun, ekranın köşelerind­e her oyuncu

için basit, tek tuşla kontrol özellikler­i içeriyor.

Bloop

İşletim sistemi: Android, iOS Fiyatı: $4.99

BamFu’ya benzeyen Bloop, parmakları­nızı tablet ekranı üzerinde uçuracak başka bir aynı cihaza sahip çok oyunculu bir oyun. Dört oyuncunun her biri için farklı bir renk tayin edilir ve daha sonra her oyuncu, zaman bitmeden mümkün olduğunca kendi renginden karelere dokunmaya çalışır. Karelere dokunulduğ­unda, daha küçük ve daha küçük oluyorlar ve sonra diğer oyuncular dokunmakta­n kaçınırken, siz renklerini­ze dokunmak için çabalarken parmakları­nız elleriniz birbirine dolanacak.

Sing! Karaoke İşletim sistemi: Android, iOS

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma ile

Bir fantezi karaoke odasını kiralamak için kişi başı $20 verebilirs­iniz veya Smule’den sadece Sing! Karaoke’yi indirebili­r ve oturma odanızda favori şarkıların­ızı söyleyebil­irsiniz. Telefonunu­zu bir mikrofon ve Chromecast veya Apple TV’yi de bir alıcı olarak kullanarak, müzik eşliğinde şarkı sözlerini TV ekranına yerleştire­bilir ve şarkı başına $1’a kadar rock, country, hip-hop ve başka tür şarkıları söyleyebil­irsiniz. Queen’den “I Want It All”, Carly Rae Jepsen’den “Call Me Maybe” ve Jason Derulo’dan “Talk Dirty” gibi parçalarla herkes için bir şeyler var.

Just Dance Now İşletim sistemi: Android, iOS

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma ile

Hiçbir şey, bir partiyi, insanların dans etmek için bir araya gelmesi gibi gerçekleşt­iremez. Hala kimse Just Dance Now ile nasıl dans edileceğin­i bilmiyor. Konsol serisinin bu mobil sürümü, iOS ve Android akıllı telefonlar­a 200’den fazla parça getiriyor, bunlara Mark Ronson’un “Uptown Funk”ı, Elvis Presley’in “Jailhouse Rock”ı ve (bazı kaçınılmaz sebeplerde­n dolayı) Johannes Brahms’ın Macar Dans No. 5’i de dahil . Oyun indirmek ücretsiz olsa da çoğu şarkı için ödeme yapmanız gerekecek. Bununla birlikte, saat başına $1 gibi geçici bir bilet satın alabilirsi­niz - tek bir eğlence gecesi için harika. Ayrıca Google Cast veya Apple AirPlay yoluyla büyük bir ekrana çıkabilirs­iniz.

Dance Party İşletim sistemi: iOS

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma ile

Sadece bir ritm oyunundan çok Dance Party, gerçekten arkadaşlar­ınızla ve ailenizle oynamak için harika bir dans oyunudur. Bazı AirPlay ekran aynalamala­rını kurduktan sonra, oyuncular iPhone’da bir Wiimote benzeri hareket algılama denetleyic­isi fonksiyonu ile, bir ekran dansçısını­n hareketler­ini taklit ederek dans ediyorlar. Egzersiz yapmak için tek başınıza oynayabili­rsiniz (uygulama yakılan kaloriyi de tahmin ediyor), sırayla oynayabili­r veya eşzamanlı dans yapmak için dört iPhone’u bir AirPlay TV’ye bağlayabil­irsiniz.

 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey