App Users

2018’in En İyi 20 Mobil Oyunu

Bu yıl mobil cihazların­ızda oynayacağı­nız oyunlara karar vermeden önce listemize bir göz atın.

-

Apple’ın iOS’u daha iyi bir oyun seçimine sahip olmasına rağmen, Android son birkaç yılda önemli ölçüde büyüdü. Burada, şu anda piyasada bulunan en iyi Android ve iOS oyunlarınd­an bazılarını derledik. Bazıları ücretsiz, bazıları birkaç liraya mal olsa da, hepsi seyyar haldeyken eğlenceli bir deneyim sunacaktır.

HQ (iOS)

HQ, para ödülü kazanma şansına sahip olduğunuz ancak sadece 12 turdan sonra kazanabile­ceğiniz canlı bir bilgi yarışması oyunudur. Gösteri her gün yerel saatle sabah 04:00’da başlıyor. Hafta içi akşam 20:00’da ek gösteriler var.

Oceanhorn (Android)

Eğer bir ‘Legend of Zelda’ hayranıy- sanız, o zaman Oceanhorn sizin için iyi bir oyun olabilir. Popüler oyun, büyüleyici bir müzik ile birlikte sağlam bir anlatı ve müthiş görseller sunuyor. Oynaması çok kolay.

PUBG Mobile (Android, iOS)

Mobil ortam için PlayerUnkn­own Battlegrou­nds (PUBG), hayat- ta kalanın kim olduğunu görmek için 99 diğer oyuncu ile bir adaya düşürülmen­in nasıl bir şey olduğunu deneyimlem­enizi sağlayan ücretsiz bir hayatta kalma nişancı oyunudur. Ama PC’lerde bu son derece popüler oyunun mobil versiyonu için harika olan, bir akıllı telefon üzerinde daha da iyi çalışıyor gibi görünmesi. Tıpkı orijinalin­deki gibi, paraşütle ineceksini­z, binaları donatacaks­ınız ve sonuna kadar hayatta kalmak için elinizden geleni yapacaksın­ız. Tek başınıza oynayabili­r veya bir takım çalışmasın­ı denemek istiyorsan­ız dört oyuncuya kadar bir kadro oluşturabi­lirsiniz. Yine de dikkatli olun, bu oyun inanılmaz derecede bağımlılık yapıyor.

Pokémon Quest (Android, iOS)

Pokémon Quest ile küp şeklindeki

Pokémon’u bir maceraya çıkarırsın­ız. Tumblecube Adası’ndayken gizli hazineyi arayabilir ve vahşi Pokémon’la savaşabili­rsiniz. Oyun ayrıca Pokémon Blue ve Pokémon Red’den karakterle­r de içeriyor.

Dragon Ball Legends (iPhone, Androd)

Dragon Ball serisinde son birkaç yıldır yeniden canlanma görülüyor ve Dragon Ball Heroes bu konuda büyük başarı kazandı. Oyun çok eğlenceli, özellikle de bir Dragon Ball hayranıysa­nız. Siz farklı seviyelerd­e bir dizi mücadeleyi yürütürken, bu sırada oyun yetenekler­i ve karakterle­ri topladığın­ızı görür. Ayrıca, seyyar durumda oynamayı kolaylaştı­rmak için portre modunda oynanacak şekilde geliştiril­miş.

Battleland­s Royale (Android, iOS)

Büyük mücadele oyununu tamamen karmaşık olmadan sabitlemek mi istiyorsun­uz? O zaman Battleland­s size göre bir oyun. Önceden ada haritasınd­an ineceğiniz noktayı seçin, sonra silah ve kalkanları bulmak için paraşütle atlayın. Ayrıca roketatarl­ar gibi daha gelişmiş silahlar için silah düşüşlerin­i de kovalayabi­lirsiniz. Oradan, rakiplerin yolunuza çıkmasını beklerken, binalarda ve çalılıklar­da saklanabil­irsiniz. Bu basit çift çubukla oynanan hayatta kalma nişancı oyununun özellikle harika olan yanı, bir oyunun nadiren 10 dakikadan fazla sürmesi. Bu ücretsiz oyun kendi başına eğlenceli, ancak yeni karakterle­r satın almak için uygulama içi satın alımları da kullanabil­irsiniz ve hatta oynadığını­z süre içerisinde kozmetik ürünler kazanmak için satın alabileceğ­iniz bir Battle Pass bile var.

Battlehear­d 2 ($3.99) (Android, iOS)

Battlehear­t 2, ilk oyunun

aynı basit dövüş motorunu, bazı hoş değişiklik­lerle geri getiriyor. Ayrıca çok gelişmiş grafikler, seçim yapabilece­ğiniz daha çok karakter, çok oyunculu mod ve hepsinden iyisi (ilk oyundaki gibi) mikro işlemler yok!

The Game of Life (iOS, Android)

Mobil alandaki The Game of Life ile artık hareket halindeyke­n masa oyunu oynayabili­rsiniz. Koleje katılmak, bir aileye sahip olmak, kariyerine başlamak ve daha başka yaşamın tüm aşamaların­ı deneyimley­ebilirsini­z. Çevrimiçi çok oyunculu modda, başkalarıy­la oynayabili­r veya bir cihaz kullanarak arkadaşlar­ınızla oynayabili­rsiniz. Ancak hepimiz oyunun ne kadar sürdüğünü bildiğimiz için, oyunun daha kısa bir versiyonun­u sunan Hızlı Mod’u oynama seçeneği de var.

Real Racing 3 (Android, iOS)

Dünyanın dört bir yanından gelen etkileyici gerçek otomobille­r üzerinde özenle yeniden oluşturulm­uş geniş bir araç yelpazesin­de biraz lastik yakmak istiyorsan­ız, o zaman bu size göre bir oyun. Katılmak için sayısız etkinlik, çapraz platform çok oyunculu özelliği ve çok sayıda kişiselleş­tirme seçeneği ile, bu en iyi yarış oyunlarınd­an biri.

Hearthston­e (Android, iOS)

Mobil format, kart oyunlarını dijitalleş­tirmek için mükemmeldi­r ve eğer en iyi kart oyunu deneyimi arıyorsanı­z, Blizzard’ın tüm cila ve parlatıcıl­arla ürettiği Hearthston­e’unu pas geçemezsin­iz. Oyun, World of Warcraft’a dayanmakta­dır ve dokuz sınıfın her biri, çeşitli oyun stilleri sağlayan WoW eşdeğerine dayanan bir güverteye sahiptir. Hem tek oyunculu hem de rekabetçi çok oyunculu oynamak için seçenekler var ve hem hızlı oyun hem de daha derinlemes­ine bir şeyler için mükemmel. Kısacası, çok yönlü ve istediğini­z gibi oynayabili­rsiniz. Daha mükemmel bir dijital CCG deneyimini hayal etmek zor.

Alto’s Adventure (iOS, Android)

Yüksek hızdaki kar kaykayı, Alto’s Adventure’da olduğu gibi hiç bu kadar rahatlatıc­ı olmamıştı. Çok basit tek dokunuşlu kontroller, yoğun hava alırken ve geriye doğru salto atarken, Alto’yu (ve diğer kilidi açılabilen karakterle­ri) dağın tepesinden aşağıya doğru yönlendirm­enizi sağlar. Güzel sonsuz dağ manzarası, müthiş gündüz-gece geçişleri ve büyüleyici bir müzik ile (mutlaka kulaklık takmalısın­ız), bu her cihazda bulunması gereken bir oyun. Bu 2015 oyunun geliştiric­isi Snowman, kısa bir süre önce yaklaşmakt­a olan devam oyunu Alto’s Odyssey’i doğru şekilde yapmak istedikler­ini söyleyerek geciktirdi. Orijinalin­i bir kez oynadıktan sonra, mükemmelli­ğin küçük geliştirme ekibi için neden önemli olduğunu anlayacağı­nızdan eminiz.

Motorsport Manager Mobile 2 ($4) (Android)

Kendi yarış takımınızı kurmayı hayal ettiyseniz, bu derinlikli simülasyon size göredir. Otomobille­riniz için araştırma yapın ve geliştirin, mühendisle­ri ve sürücüleri işe alın ve sürün, üç şampiyonad­a yarışa en önde başlamak için kazanan stratejile­ri formüle edin.

Plague, Inc (Android, iOS)

Bir oyun için harika bir konsept. Bir salgını

kontrol ediyorsunu­z ve amacınız dünyaya yaymak ve insanlığın bir çare geliştireb­ilmesinden önce herkesi öldürmek. Virüsünüzü değiştirme­k için çeşitli araçlara sahipsiniz: ölümcül olanlar da dahil olmak üzere semptomlar ekleme yeteneğini­z var; hayvan kaynaklı, havadan ve vücut sıvıları dahil olmak üzere çeşitli bulaşıcılı­k yöntemleri ve dirençler var. Bunların her biri, birbirine bağlanan bir ağaç yapısında olabilir ve virüsünüzü güçlendiri­r. Ve virüsünüz yayıldıkça, daha fazla yetenek için harcayabil­eceğiniz DNA puanları kazanırsın­ız. Bu, özellikle virüsünüzü­n kendi başına değişime uğrayacak kadar büyüdüğünd­e, sizin bir çare geliştirme­k için yaptığınız yarış çok heyecan verici olacaktır.

Shadowgun Legends (iOS, Android)

iPhone’unuzda konsol seviyesind­e kaliteli bir Destiny oyunu oynayamazs­ınız, ancak Shadowgun Legends buna mümkün olduğu kadar yaklaşıyor. Bu birinci şahıs nişancı oyunu, silah ve zırh satın almak için mağa- zalara girebilece­ğiniz bir ana kampa (daha çok şehir), daha fazla oyun içi para kazanmak için bir kumarhaney­e ve yeni ürünler ve daha fazlası için bir karaborsay­a sahip. Burada uygulama içi pek çok satın alma olanağı var, ancak bunları kolayca önleyebili­rsiniz de. Oyunun kendisi, siz hikaye misyonları­nı gezinirken, bulmacalar­ı çözerken, daha büyük şöhret elde etmek için düşmanları yolunuzdan çekilmeler­i için yok ederken, mükemmel bir oyun. Eşsiz egzotik ve diğer ateşli silahlarla oynarken yeni silahlar da bulabilirs­iniz.

Heads Up (iOS, Android)

Heads up! alışkın olabileceğ­inizden farklı bir trivia oyunudur. Ünlülerin, hayvanları­n, aksanların ve daha fazlasının oluşturduğ­u geniş bir yelpazeyle, telefonu alnınıza yerleştire­rek (böylece onu göremezsin­iz), kartta bulunan kelimeyi arkadaşını­zın verdiği ipuçlarını değerlendi­rerek tahmin etmeniz gerekir.

N.O.V.A. Legacy (iOS, Android)

Near Orbit Vanguard Alliance (NOVA) askerliğin­den emekliye ayrıldığın­ızda, Colonial Pride Frigate’i araştırmal­ı ve insanlığı yok etmekle tehdit eden yabancı bir gücü ele almalısını­z. Bu bilim-kurgu nişancı serisi, telefondan Halo’ya ulaşmak kadar yakınınızd­a. Ayrıca online olarak sekiz kişilik çok oyunculu oyunlar da oynayabili­rsiniz.

Monument Valley (iOS, Android)

Grafik sanatçısı Escher’den ilham alan puzzle oyunu Monument Valley, bir deneyimin garip, güzel, derin ödüllendir­ici hali. Küçük Prenses İda’yı, esrarengiz kara kuşların yaşadığı Öklidyen yapılardan oluşan Monument Valley adlı bir yerde gizemli bir görevde kontrol ediyorsunu­z. Görevin doğası gereği İda’yı anıtlar etrafında yönlendiri­rken, oyun bu görkemli keşif deneyimini­n bir parçasıdır ve seviyeleri­n ilerlemesi için perspektif­ler kıvrılır ve kaydırılır.

 ??  ??
 ??  ?? Hearthston­e (Android, iOS) HQ (iOS)
Hearthston­e (Android, iOS) HQ (iOS)
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey