Eski Telefonu Yeniden Kullanmanın Yolları

Eski bir cihazın potansiyelini boşa harcamayın, burada onları yeniden kullanabileceğiniz en yararlı ve eğlenceli yollardan bazılarından bahsedeceğiz, böylece karanlık bir çekmeceye mahkum olmayacaklar.

App Users - - IÇINDEKILER -

İlk iPhone’un piyasaya sürülmesinden bu yana sadece on yıl geçti, ama akıllı telefonlar ve tabletler sonsuza kadar bizimle birlikteymiş gibi görünüyor. Akıllı teknolojinin büyük bir hızla gelişmesiyle, mali açıdan en tutumlu ve dikkatli olanların bile on yıl içinde cihazlarını birkaç kez değiştirdiğine bahse gireriz. Ancak, yeni telefonunuzu aldıktan sonra eski telefonunuza geri dönmeyi hayal bile etmeseniz de, eski telefonunuzu bir çekmeceye atıp bir daha asla bakmamanıza gerek yok. Şu an kullandığınız teknoloji inanılmaz olduğu için, eski cihazınız aynı derecede etkileyici gelmez. Modası geçmiş bir görünüme ve teknik özelliklere rağmen, yine de yapabileceği çok fazla şey var. Muhtemelen günlük kullanım için tekrar gündeme gelmese de (mevcut cihazınızın başına korkunç bir şey gelmedikçe), eski bir akıllı telefon veya tablet, çeşitli rollerde kolayca tekrar hayatın içinde yer alabilirler.

Güvenlik kamerası

Şu anda ev güvenlik kameraları için birçok seçenek var, ancak eski telefonunuz da işe yarayacakken pahalı bir kamera için neden para harcayasınız? Sonuçta, ağ bağlantısına sahip bir video kamera olan güvenlik kamerası nedir? En eski akıllı telefonlar bile bu özelliklere sahiptir. Kullanılmayan bir akıllı telefonu, evinize göz kulak olmak, bebeğinizi başka bir odadan izlemek veya iş yerinde sevilen bir hayvana göz kulak olmak için kullanmak mükemmel bir yoldur. Eski telefonların güvenlik kamerası olmasını sağlayan bir sürü uygulama

var ama bizim önerimiz Alfred. Hem iOS hem de Android için mevcut olan bu uygulama, herhangi bir Wi-Fi bağlantılı telefonun kamera beslemesini aynı hesaba bağlı başka bir telefonda yayınlamasına izin veriyor. Tek bir hesaba ekleyebileceğiniz kameraların sayısı konusunda bir sınırlama yok ve otomatik hareket algılamalı bir kaydı, bir düşük ışık filtresini ve iki yönlü bir telsizi destekliyor.

Otomobil, motosiklet veya doğa yürüyüşü için özel GPS

Eski bir telefon veya tablet, doğru bir tutucu ve şarj cihazı ile birlikte kullanıldığında pahalı bir GPS izleyicisine harika bir alternatif oluşturabilir. GPS’li

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.