M A G N E O INTERWALL

Arredamento Mimarlik - - NEWS -

Çift Camlı Derzli - Yapıştırma Camlı Sistem

Magneo sistem, strüktürel cam yapıştırma tekniği kullanılarak camın sadeliği ile yüzey algısında bütünlük sağlar. Projelere prestij katan Magneo serisi ile mimari zevklerinize özel mekanlar oluşturabilirsiniz. Prensip olarak yapıştırma cephe mantığına dayanır. İmalathanede üretilen kasetli modüller şantiyede kurulan taşıyıcı sistem üzerine entegre edilerek mekanlar arası sınırlar belirlenir. Cam modüllerin yanısıra ahşap ve alüminyum paneller ile oluşturulan sistem karma olarak da kurgulanabilir.

Sistem içerisinde; elektrik armatürleri, klima kontrolörleri gibi kontrol panellerinin monte edilebileceği ahşap veya alüminyum panel kullanımına uygun sistem çözümüdür. Sistem içerisindeki camlı modüllerde mikro jaluziler kullanılarak mekanlar görsel açıdan izole edilebilir. Jaluzi buton kontrollü olarak çalışır.

Özel kapı kasası tasarımı ile istendiğinde “Kapı Kapatıcı” kullanımına olanak sağlar. Proje teslim süreleri düşünüldüğünde; kolay montaj sağlayan özel klipsli profil sistemi ile uygulamada zaman kazandırır. Ses ve ısı yalıtımı üst seviyededir. Mekanlardaki raf ihtiyaçlarına cevap verebilecek özel tasarımlı profiller sistem içerisinde yer alır ve isteğe göre ahşap veya cam olarak uygulama yapılabilir.

Kasetli ve derzli sistem olduğundan sistem içerisine tek veya çift taraflı dosya dolapları entegre edilerek yer kazanımı sağlanabilir. İstenildiği takdirde sistemin duvar ile birleştiği bölümlerde ses yalıtımı için polietilen ses izolasyon bandı kullanılır.

Sisteme yapıştırılan cam kenarları 20 mm bant şeklinde iç kısımdan emaye boya ile boyanır. Cam üzeri folyo kaplama uygulanabilir, lamine camlarda arası boyalı veya desenli pvb uygulamaları yapılabilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.