RANGE ROVER SPORT SVR

Performansın da zirvesinde

Auto Show - - EDİTÖR -

Yeni Range Rover Sport SVR’nin 5.0 lt’lik kompresörlü V8’i, 575 HP gücü ve 700 Nm torkuyla markanın bugüne kadarki en güçlü motoru unvanına sahip. 0-100 km/s’yi 4,5 sn’de gerçekleştiren araç, geliştirmelerle birlikte geleneksel konfordan ödün vermeden daha dinamik yol tutuşu sunuyor. Land Rover mühendisleri sert hızlanma ve frenlemeler sırasında yalpalamayı kontrol etmeye odaklanmışlar, böylece yol tutuş ve gövde kontrolünü iyileştirmişler.

SVR’ın motor kapağında ilk kez karbon fiber kompozit malzeme kullanılmış, entegre havalandırmalarla aracın ön tasarımı farklılaştırılmış. Sürücüler, yeni motor bölümü kapağının karbon fiber dokusunu ortaya çıkaran ve çekici bir estetik yaratan gövde rengi seçenekleri arasından da tercih yapabiliyor. Araçta fren soğutmayı iyileştiren değişiklikler gerçekleştirilmiş: Yeni balatalar ve diskler, daha yüksek sıcaklıklarda gelişmiş performans sunuyor ve fren sisteminin dinamik sürüşler sırasında daha dirençli olmasını sağlıyor. Görsel değişiklikleri ilave tasarım paketleriyle tamamlamak da mümkün. Örneğin Karbon Fiber Dış Tasarım Paketi; ön tampona, ızgaraya, çamurluk havalandırmalarına, ayna tabanlarına ve bagaj kapağına şık detaylar kazandırıyor.

Yüksek kalitenin olmazsa olmaz olduğu marka, SVR’nin iç mekanını da çok kaliteli malzemelerle döşemiş. Yeni hafif Supersport koltuklar estetik bir siluet yaratırken, uzun yolculuklarda bile çok yüksek konfor sağlıyor. Stan- dart versiyonlardan 30 kg daha hafif olan bu koltuklarda ısıtma fonksiyonu da bulunuyor. Yenilenen tasarımlar ve yüksek kaliteli perfore Windsor deri döşemeler, yüksek performanslı lüks SUV olarak konumunu yansıtıyor. Başlık kısımlarında kabartma SVR logosuna sahip siyah koltuk sırtlıkları da, SVR’nin ayrıcalığını vurguluyor.

Range Rover Sport SVR, Türkiye’ye özel sipariş ile ve 341 bin Euro fiyat etiketiyle getiriliyor.

SVR’ın kompresörlü V8’i, Range Rover’ın bugüne kadar kullandığı en güçlü motor ünvanına sahip.

Alüminyum dekorasyon ve Windsor deri döşemeler lüks ve sportifliği harmanlıyor.

SVR’ı iki renkli boya ve devasa hava girişlerinden tanımak mümkün.

5.0 lt’lik kompresörlü V8, 575 HP güç ve 700 Nm tork üretiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.