BUGATTI CHIRON SPORT

Chiron’a sportif ayar........................................................

Auto Show - - EDİTÖR -

Dünyanın en lüks spor otomobillerinden Bugatti, 2 yıl önce Chiron modelini tanıttığında, otoriteler için bu adeta gücün zirvesiydi. 1500 HP’lik otomobil güç konusunda, teknolojinin ulaştığı son nokta olarak gösterilmişti. Şimdi ise Bugatti, Chiron Sport versiyonunu gözler önüne serdi. Güç konusunda zirveye ulaşıldığı için, Bugatti mühendisleri gücü artırmak yerine, aracın yol tutuşunu ve verdiği sportif hissi daha da artırmayı hedeflediler. Bu kapsamda amortisör sertliği % 10 kadar artırıldı, direksiyon da modifiye edilerek verdiği his daha direk hale getirildi.

Diyetle ağırlığı 18 kg azaldı

Bu değişikliklere ilave olarak arka aks diferansiyeli optimize edildi. Ve böylece Chiron Sport, her iki taraftaki tekerleklere torku ayrı ayrı dağıtan Dinamik Tork Vektörleme fonksiyonuna sahip oldu.

Ayrıca yeni hafif parçaların kullanılması sayesinde ağırlık yaklaşık 18 kilogram azaltıldı. Aracı dış görünümde Chiron Sport’tan ayıran farklar ise yeni jantlar ve egzoz deflektörü. İç mekanda da sportif atmosferi artırmak amacıyla özel malzemeler ve renklere yer verilmiş.

Chiron Sport’taki ana değişiklikler yol tutuş odaklı iyileştirmeler oldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.