Kaynak Otomotiv, tanıtıma odaklanmayı planlıyor

Bölge Ekleri - - DUDULLU OSB -

Kaynak Otomotiv’in, bayiliğini yaptığı Hyundai içinde pazar payını yüzde 2.5’ten yüzde 3’e çıkarmayı hedeflediğini belirten Genel Müdür Ensar Kaynak, “Buna yönelik çok ciddi tanıtım planlarımız var. Her ay en az bir-iki tanıtım ve ayrıca basın yoluyla insert davetiye yapacağız” dedi.

Kaynak Otomotiv’in sektörde faaliyetlerine 1978 yılında Chrysler kamyonlarının yetkili satıcılığı ve yedek parça ticaretiyle başladığını söyleyen Kaynak, “1994 yılına kadar ithal ettiğimiz yedek parçaların tüm Türkiye çapında bayi satışını üstlendik. 1994 yılında Anadolu yakasında 700 metrekare alanda kurulu Kaynak Plaza’da, Hyundai yetkili bayiliği ve servis hizmetleri vermeye başladık” şeklinde konuştu. Taksim’den Ümraniye’ye hem servis yapabilmek, hem de binek araç satışına başlamak amacıyla geçtiklerini açıklayan Kaynak, “2009 yılında Hyundai’nin ölçü standartlarını değiştirmesinden dolayı 2011 yılında kurulumunu tamamladığımız Dudullu Baraj Yolu üzerindeki 5 bin 800 metrekare alan üzerine kurulu plazamızı faaliyete alarak çalışmalarımıza burada devam etmeye başladık” ifadesini kullandı.

Hyundai’nin bayilerine bir önceki ay yaptıkları satışa göre yeni bir hedef verdiğini anlatan Kaynak, hedeflerin gerçekleşme durumuna göre üç ayda bir bayilerin Türkiye içindeki pazar paylarının arttığını ya da düştüğünü aktardı. Kaynak Otomotiv olarak, 2012 yılının sadece bir ayında hedefin yüzde 97’de kaldığını söyleyen Kaynak, diğer aylarda hep yüzde 100’ün üzerinde seyrettiklerini açıkladı. Yıllık kapasitenin bin 200 sıfır araç satışı olduğunu anlatan Kaynak, bu yılı bin 100 aracın üstünde kapatacaklarına işaret etti. Kaynak Otomotiv’in, Hyundai’nin yıllık satışı içinde yüzde 2.5’lik pazar payına sahip olduğunu, 2013 yılı için bin 500 araç satışı ile Hyundai’deki pazar paylarını yüzde 3’e çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizen Kaynak, buna yönelik çok

ciddi tanıtım planları olduğunu dile getirdi.

‘Sanayi bölgesinde çalışmak avantajlı’

İSO 9001 ve TS 12047 yeterlilik belgelerine sahip plazalarında, Hyundai yetkili bayiliği yaptıklarını, servis, yedek parça ve ikinci el taleplerini profesyonel bir kadro ile karşıladıklarını belirten Ensar Kaynak, 67 kişilik istihdamları ile tamamen yeni donanımlı servislerinde mekanik, kaporta ve boya hizmetleri verdiklerini anlattı. 2011 yılının taşınma işlemlerinden dolayı fazla verimli geçmediğinden bahseden Kaynak, yeni yerlerinde Hyundai içindeki pazar paylarının yüzde 150 arttığını aktardı. Anadolu yakasında sanayinin içinde yer almalarının birçok avantajı beraberinde getirdiğini vurgulayan Kaynak, çok fazla işyeri ve çalışanın bir arada olduğu sanayi bölgesinde bir yıl boyunca aktif çalışma programı içine girdiklerini söyledi. Kaynak, tanıtımların satışı daha da artırdığına dikkat çekti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.