Desa Demir, yatırımla kapasitesini yüzde 100 artırdı

Bölge Ekleri - - DUDULLU OSB -

DES Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Desa Demir Genel Müdürü Mehmet Erdoğan, yeni yatırımla kapasitelerini ve istihdamlarını artırdıklarını açıkladı. Makine parkına yaptıkları yatırımla kapasitelerinin yüzde 100 arttığını belirten Erdoğan, “Gelişen teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Yeni makinelerimizle birlikte istihdamımız da yükseldi” dedi. Erdoğan, amaçlarının en kaliteli ürünü en uygun fiyatla müşteriye ulaştırmak olduğunu vurguladı.

Ağırlıklı olarak makine imalatı, ısıtma, soğutma, asansör, elektrik, elektronik sektörlerine yönelik üretim yaptıklarını açıklayan Erdoğan, ürün gamında Dkp – Hrp – siyah sac, galvaniz sac, rulo ve dilinmiş sac, Npu, Npı demiri, köşebent, lama, boru ve profil bulunduğunu söyledi. Ekono- mide yaşanan sıkıntıları son aylarda hissettiklerini dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz ağırlıklı olarak iç piyasaya çalışıyoruz. Bizimle çalışan firmalar aracılığı ile dolaylı yoldan ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu yıl malzeme satışlarında yüzde 40 düşüş yaşadık. Ancak bu açığı metal işleme bölümündeki artışla kapatabildik. Bu yılki ciro hedefine ulaştığımızı söyleyebiliriz. Bu anlamda ekonomideki krizi sorunsuz atlattığımızı düşünüyoruz. Bunu da temkinli hareket ederek sağladık. İşleri hızla artırmak yerine sağlam adımlarla ilerlemeyi uygun gördük.”

Kaynak ve montaj bölümlerini devreye aldı

Ekonomideki sıkıntılara rağmen müşterilerine kaliteli ve uygun fiyat- lı ürünleri sunmak adına yatırımlarını sürdürdüklerini dile getiren Erdoğan, makine parklarına 6 KW* 2000*4000*25* mm rotasyonlu lazer kesim makinesini ve Q500 boru profil işleme makinelerini eklediklerini söyledi. Ayrıca kaynak ve montaj bölümlerini devreye alarak müşteriye bitmiş ürün vermeye başladıklarının belirten Erdoğan, en önemli sorunlarının ekonomide istikrar ve yetişmiş eleman olduğuna dikkat çekti. Sanayicilere ucuz enerji sağlanmasının bu istikrarsız ortamda destek vereceğine vurgu yapan Erdoğan, “Ayrıca bazı vergi dilimleri ve sigorta primlerinde indirim uygulanabilir. Bir diğer sorunumuz ise kalifiye eleman. İş var ama işi yapacak nitelikli elemanı bulamıyoruz” diye konuştu.

Desa Demir Genel Müdürü Mehmet Erdoğan, gelişen teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve yeni yatırımlarla birlikte istihdamlarının da arttığını söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.