Sanalbur Endüstriyel Market üretimini Eskişehir’e taşıyor

Bölge Ekleri - - ESKİŞEHİR -

Sanalbur Endüstriyel Market, üretimini Eskişehir’e taşıyarak ürün çeşidini geliştirmeyi hedefliyor. İhracatlarını aracısız gerçekleştirmeyi planladıklarını belirten İsmail Cem Kılınç, ihracat yaptıkları bölgeyi de genişletmeyi hedeflediklerini ifade etti

İCK markası ile kalıp elemanları, her türlü metal kesme ve plastik enjeksiyon kalıp seti üretimi yapan Sanalbur Endüstriyel Market, üretimini Eskişehir’de bulunan 720 metrekarelik alana taşıyarak ürün çeşidini geliştirmeyi planlıyor. Üretimi Eskişehir’e taşıdıktan sonra ihracatlarını aracısız olarak gerçekleştirmeyi hedeflediklerini aktaran firma Müdürü İsmail Cem Kılınç, ihracatta şu anda Ortadoğu ile sınırlı olan bölgeyi genişleterek, Balkan ve Avrupa ülkelerini düşündüklerini belirtti.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Teksan Sanayi Sitesi’nde faaliyetlerini sürdüren Sanalbur Endüstriyel Market’i anlatan Kılınç, “1988 yılında hırdavat alanında Eskişehir’de ticari hayatına başlayan firmamızda cıvata, hırdavat, kaynak, iş güvenliği, endüstriyel malzemeler konusunda yaklaşık 25 bin çeşitle satış gerçekleştiriyoruz. Ölçü alet- leri, matkap uçları, tornavida uçları, kare kesitli torna kalemleri, parmak freze, puntalar, kılavuz, paftalar gibi ürünleri ithal ederken, silikon, köpük pas sökücü ve sprey boyaların dolumu Türkiye’de yapılıyor. Kalıp ve bağlantı elemanlarını kendimiz imal ediyoruz. CNC torna katerleri, CNC freze tarama kafaları, u-dril takma uçlu matkapları, elyaf, keçe ve zımparaları Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yaptırıyoruz. İCK markamızla ihracat ve ithalat yaparak pazar payımızı her geçen gün yükselttik” dedi.

2000’de daha çok müşteriye ulaşmak için sanal ortamda www.sanalbur.com.tr platformunu hayata geçirdiklerini aktaran Kılınç, bu site sayesinde çok önemli başarılar elde ettiklerini ifade etti. Kılınç, “Eticarette 25 bin kalem ürünün girişini yapıyoruz ve sattığımız ürünler standardın dışında özel ürünlerden oluşuyor” şeklinde konuştu. Kılınç, firmanın aynı zamanda dünyada sadece Japonya’da üretilen güvenli ve emin kalır tutturulmuş cıvatayı, Türkiye’de ilk olarak Eskişehir’de üretmeye hazırlandığını savundu. Kılınç, ürünün çelik çerçeve yapılar, köprüler, kuleler, rüzgar dinamoları, vinçler, gemiler, helikopter ve havaalanı makineleri, endüstriyel makineler, madencilik ve raylı sistemler gibi birçok alanda kullanıldığını kaydetti.

25 BİN KALEM ÜRÜNLE SANAL TİCARETTE

Sanal ticarette 25 bin kalem ürün girişi yaptıklarını kaydeden İsmail Cem Kılınç, sattıkları ürünlerin standardın dışında olduğunu söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.