Odak, franchising vermeye başladı

Bölge Ekleri - - ESKİŞEHİR -

Türkiye’nin muhtelif bölgelerine yayıldıklarını ve şu anda beş bölgede mağazaları bulunduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bandırma, bu yıl franchising sistemine başladıklarını ve ilk sözleşmelerini ekim ayında gerçekleştirdiklerini söyledi

Türkiye’nin önemli kozmetik markalarından olan Odak Parfümeri Mağazaları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bandırma, bu yıl franchising sistemine başladıklarını belirterek, ilk franchising sözleşmelerini geçtiğimiz ekim ayında gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Eskişehir’in yerel bir markası olarak büyümeye devam ettiklerini söyleyen Bandırma, “Türkiye’nin muhtelif bölgelerine yayıldık. Şu anda beş bölgede mağazalarımız var. Geçen yıl hayata geçirdiğimiz e-satış projemiz de hızla devam ediyor. Önümüzdeki yıl e-satışa biraz daha yatırım yapıp büyütmeyi planlıyoruz. Çünkü artık e-satışla birlikte Türkiye sınırlarını aşıp dünyaya bir mağaza açmış oluyorsunuz. E-satış merkezimizi İstanbul’da kurduk. Bu yıl e-satışta gayet iyi satışlar gerçekleştirdik” dedi. Mağazalaşma faaliyetlerinin devam et- tiğini de sözlerine ekleyen Bandırma, şöyle konuştu: “Bu yıl kendimizi geleceğe hazırlamak için sistem altyapısında yazılım değişikliği yaptık. Tam bir perakendecilik yazılımına yatırım yaptık. Yaklaşık üç aydır uğraştığımız bu konuda son aşamaya geldik. Bizi yaklaşık 10 yıl ileriye taşıyacak ciddi bir yatırım. Büyürken altyapıyı ihmal etmiyoruz.”

Önümüzdeki yıllarda yurtdışı pazarlarında Odak markasının görülebileceğinin altını çizen Bandırma, bununla ilgili çalışmalarının olduğunu, Türk cumhuriyetlerinden başlayarak farklı ülkelere mağazalar açabileceklerini ve bununla ilgili olarak ilk adımları attıklarını söyledi.

Franchising ile ilgili de bilgi veren Bandırma, şunları söyledi: “Hukuki altyapısını tamamladığımız franchising sistemimiz ile 2013 yılında daha hızlı büyümeyi hedefliyoruz. Türk cumhuriyetle- rinden bu konuda teklifler geldi. Eskişehir’in 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti olması sebebiyle, ikili görüşmelerin çoğalacağı bu dönemi iyi değerlendirmek istiyoruz. Firmamıza çok fazla franchising talebi var.”

Yaklaşık 300 kişiye istihdam sağladıklarını dile getiren Aydın Bandırma, “Eski mağazalarımızın yenileme çalışmaları sürüyor. Bir mağaza konseptimiz var. Ona uygun olarak tüm mağazalarımızı yeniliyoruz. Ayrıca mağazalarımızın sayısı arttıkça merkezimiz de dahil olmak üzere istihdam sayımız da artıyor. Şu an yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlıyoruz” dedi. Aydın Bandırma, Uluslararası Eskişehirli Sanayici İşadamları ve Girişimciler Derneği (UESİDER) tarafından bu yıl verilen Eskişehir’de yılın işletmecisi ödülünü aldıklarını da sözlerine ekledi.

YURTDIŞINDA MAĞAZA AÇMA HEDEFİ VAR

Önümüzdeki yıllarda yurtdışı pazarlarında Odak markasının görülebileceğinin altını çizen Aydın Bandırma, bununla ilgili çalışmalarının olduğunu, Türk cumhuriyetlerinden başlayarak farklı ülkelere mağazalar açabileceklerini söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.